Aktualności

Szybki skład „pomarańczowych” na Tour of Britain

Siedem płaskich etapów oraz jazda indywidualna na czas – OVO Energy Tour of Britain (2.HC, 3-10 września) jest skrojony pod „pomarańczowych”, którzy wystartują w Wielkiej Brytanii ze swoimi najszybszymi zawodnikami i specjalistami od walki z czasem.

Pod względem ukształtowania terenu tegoroczna edycja nie należy do najtrudniejszych. Swoje zrobi jednak tempo, gdyż w wyścigu weźmie udział 10 ekip z UCI World Tour, w bardzo mocnych składach, z wieloma kolarzami przygotowującymi się do mistrzostw świata.

Zawodnicy CCC Sprandi Polkowice są jednak przygotowani do tego pojedynku. W walce na finiszowych metrach uczestniczyć będzie Alan Banaszek, który w Tour de Pologne i Tour de l’Avenir zaprezentował dynamit w nogach i umiejętność ustawienia się do sprintu. Będzie on mógł liczyć w końcówkach na pomoc Macieja Paterskiego, Jonasa Kocha i Jana Tratnika. Każdy z nich jest w stanie zastąpić młodszego kolegę z ekipy, gdyby trzeba było wprowadzić modyfikacje w planie.

Tratnik należy również do czołowych czasowców w peletonie, więc razem z Marcinem Białobłockim, który na co dzień mieszka w Wielkiej Brytanii, spróbują po raz kolejny pojechać po wysoką lokatę. Skład uzupełni Łukasz Owsian.

Pogoda w Anglii była w ostatnim czasie doskonała, więc mogłem spokojnie przygotowywać się do tej imprezy w domu. W okresie poprzedzającym Tour of Britain przejechałem kilka czasówek i dawałem z siebie wszystko na treningach. Myślę, że to zaprocentowało, bo czuję, że forma jest wysoka. Wyścig z pewnością będzie ciężki, pomimo tego, że profile na to nie wskazują i wielu zawodników będzie zaskoczeniem. Ja nastawiam się na 16-kilometrową jazdę na czas oraz pomoc kolegom w walce o sukces etapowy i w klasyfikacji generalnej – tłumaczy Marcin Białobłocki, srebrny medalista mistrzostw Polski w jeździe indywidualnej.

OVO Energy Tour of Britain przejedzie przez trzy brytyjskie kraje – Szkocję, Anglię oraz Walię. Rozpocznie się w Edynburgu, a zakończy w Cardiff. Organizatorzy zdecydowali się poprowadzić wyścig po płaskich terenach, więc w głównych rolach wystąpią sprinterzy.

Ostatnie dni skupiłem się na regeneracji po trudnym Tour de l’Avenir. Uważam, że forma jest odpowiednia i cały czas rośnie. Jej szczyt, podobnie jak w zeszłym roku, szykuję na mistrzostwa świata, czyli zaraz po Tour of Britain. W tej etapówce chciałbym nawiązać walkę z czołówką sprinterów i osiągnąć dobry wynik na mecie – mówi Alan Banaszek.

Cała etapówka będzie transmitowana „na żywo” na antenie Eurosport 2.

OVO Energy Tour of Britain

3 Września, Etap 1 – Edinburgh – Kelso (188km)

4 Września, Etap 2 – Kielder water and forest park – Blyth (211km)

5 Września, Etap 3 – Normanby Hall country park – Scunthorpe(172km)

6 Września, Etap 4 – Mansfield – Newark-on-Trent (175km)

7 Września, Etap 5 (ITT) – Tendring – Tendring (16km)

8 Września, Etap 6 – Newmarket – Aldeburgh (183km)

9 Września, Etap 7 – Hemel Hemstead – Cheltenham (186km)

10 Września, Etap 8 – Worcester – Cardiff (180km)

Skład CCC Sprandi Polkowice na OVO Energy Tour of Britain (2.HC, 3-10 września): Maciej Paterski, Jan Tratnik, Marcin Białobłocki, Alan Banaszek, Jonas Koch, Łukasz Owsian