Aktualności

Taciak z „Pompką Królaka”

Mateusz Taciak zwyciężył w warszawskim kryterium, Memoriale Stanisława Królaka. Jest to jego drugi triumf w tym wyścigu. 

Zawodnicy elity rywalizowali na 3-kilometrowej pętli poprowadzonej po ulicach w centrum Warszawy. Do pokonania było ich 15, czyli łącznie 45 kilometrów.

Kolarz CCC Sprandi Polkowice zaatakował kilka rund przed metą razem z Jarosławem Maryczem. Dwójka ta zgodnie współpracowała i powiększała przewagę na rywalami. Prowadzący ścigali się na „tłustych” okrążeniach, a na tych normalnie punktowanych wygrywali na zmianę.

Na ostatniej rundzie minimalnie, o 3 punkty prowadził Marycz. Na mecie było jednak do zdobycia aż 10 „oczek”, a drugi kolarz miał otrzymać ich 6. O wszystkim zadecydował zatem finałowy finisz.

Taciak postanowił nie czekać na sprint tylko zaatakował na brukowanym wzniesieniu, kilkaset metrów przed „kreską”. Jego przeciwnik nie był w stanie utrzymać koła, a na wypłaszczeniu zawodnik polkowickiego zespołu nie pozwolił się doścignąć, sięgając po wygraną. Zakończył zmagania z dorobkiem 29 punktów, o 1 więcej od Marycza.

Z grupy pościgowej najszybszy był Michał Podlaski (Voster), a tuż za nim uplasował się kolejny „pomarańczowy”, Łukasz Owsian. W ostatecznej klasyfikacji kryterium zajęli oni odpowiednio 3. i 4. miejsce.

Mateusz Taciak poza zwycięstwem w kryterium, triumfował również w klasyfikacji górskiej. Na trasie usytuowane były trzy premie na ul. Bednarskiej i „Tacior” uzbierał na nich najwięcej punktów. Na podium odebrał zatem Kostkę Bednarskiej.