Aktualności

TdP: Kittel ponownie zwyciężą, Matysiak znowu w ucieczce.

Marcel Kittel z grupy Skil Shimano okazał się najlepszy na drugim etapie 68. Tour de Pologne UCI World Tour. Dla młodego Niemca jest to już drugie zwycięstwo w naszym kraju. Świetnie pojechał Adrian Kurek, umacniając się na prowadzeniu w klasyfikacji najaktywniejszych.

Drugi etap rozpoczął się w Częstochowie. Od początku mieliśmy ataki, a w decydujący zabrali się Bartłomiej Matysiak (CCC Polsat Polkowice) i Adrian Kurek (Reprezentacja Polski). Wraz z nimi w odjazd zabrali się: Pierre Cazaux (Euskaltel – Euskadi) i Paulo Bailetti (De Rosa-Ceramica Flaminia).

Uciekinierzy szybko uzyskali dwie minuty przewagi, potem wzrosła do czterech. Premię Specjalną w miejscowości Mrzygłód wygrał Matysiak. Później okazał się najlepszy także na lotnej premii w Porębie. Kolejne dwie premie padły łupem Adriana Kurka, który dzięki temu uzyskał już trzynaście sekund bonifikaty.

Peleton stopniowo niwelował przewagę, jednak uciekinierzy zdołali dojechać jeszcze do górskich premii, na których najlepszy okazał się Matysiak, zapewniając sobie koszulkę najlepszego górala.

Gdy peleton wreszcie doszedł uciekinierów, rozpoczęła się ostra walka, której efektem była duża kraksa dwa kilometry przed metą.

W tym chaosie najlepiej odnalazł się Marcel Kittel, który wyprzedził Heinricha Hausslera i Graeme Browna. Dzięki bonifikatom na drugie miejsce w generalce wskoczył Adrian Kurek.

Wyniki 2. etapu, Częstochowa – Dąbrowa Górnicza, 159,6 km

1. KITTEL Marcel (Skil Shimano) 03h 38′ 35”
2. HAUSSLER Heinrich (Garmin – Cervelo) + 00′ 00”
3. BROWN Graeme (Rabobank) + 00′ 00”

51. MARCZYŃSKI Tomasz
94. RUTKIEWICZ Marek
95. MORAJKO Jacek
134. MATYSIAK Bartłomiej
150. MENDES Jose
156. TACIAK Mateusz
166. JANIACZYK Błażej
167. BODNAR Łukasz

źródło: langteam

Oglądaj galerię zdjęć z tego wydarzenia!