TdP: Kittel zwycięża po raz rzeci, Bodnar w ucieczce.

Zwycięzcą 3. etapu, 68 Tour de Pologne został po raz trzeci zawodnik ekipy Skil-Shimano, Marcel Kittel. W sprinterskim pojedynku pokonał Romaina Feillu (Vacansoleil) oraz Jonasa Jörgensena (Saxo Bank). Świetna jazda Łukasz Bodnara (CCC Polsat Polkowice) który przez wiele kilometrów trasy jechał w ucieczce.

Podczas trzeciego dnia wyścigu, kolarze mieli do pokonania trasę długości 135,7 kilometra, która prowadziła z Będzina do Katowic. I tak jak podczas poprzednich etapów na 10 kilometrze trasy z peletonu oderwała się dwójka kolarzy – Łukasz Bodnar z CCC Polsat Polkowice oraz Arkimedes Arguelyes z Katiuszy, do których dołączyli Daniel Sesma z Euskaltela, Gianluca Maggiore z DeRosy i Piotr Gawroński, który jedzie w barwach reprezentacji Polski.

Uciekinierzy szybko zdobywali przewagę która przy wjeździe na rundy w Katowicach wynosiła 5 minut i 20 sekund. Zmierzając do mety w Katowicach, kolarze rozgrywali między sobą lotne premie i jedyną górską premię którą wygrał Łukasz Bodnar.
Na 15 kilometrów przed kreską, z czołówki zaatakował Bodnar. Reszta jego współtowarzyszy wyraźnie osłabła i została wchłonięta przez peleton. Taki sam los spotkał również Łukasz Bodnara. Po wjeździe na ostatnią rundę, mocno zaczęli pracować kolarze z ekipy Omega Pharma – Lotto i dopadli uciekającego samotnie Bodnara.

W sprinterskim pojedynku, najlepszy okazał się Marcel Kittel, drugi był Romain Feillu, a trzeci Jonas Aaen Jorgensen. Na 19 pozycji finiszował Marek Rutkiewicz (CCC Polsat Polkowice).

W klasyfikacji generalnej, 23-letni Kittel wyprzedza o 17 sekund Adriana Kurka (Reprezentacja Polski) i o 22 sekund Gianluca Maggiore. Na 7 miejscu znajduje się Bartłomiej Matysiak (CCC Polsat Polkowice) ze stratą 25 sek. do lidera.

Bartłomiej Matysiak jest również liderem klasyfikacji górskiej wyścigu.