Aktualności

TdP: Łukasz Bodnar w koszulce górala.

Bardzo udany dla reprezentantów Polski okazał się pierwszy etap tegorocznego Tour de Pologne. Co prawda końcem końców po zwycięstwo na mecie w Warszawie sięgnął Włoch Jacopo Guarnieri, jednak na podium trzykrotnie oglądać mogliśmy naszych rodaków. Jednym z nich był Łukasz Bodnar (CCC Polsat Polkowice), ścigający się w wyścigu pod szyldem kadry Polski, który dzięki atakowi na ostatnich kilometrach zdołał wygrać jedyną tego dnia górską premię i został liderem tejże klasyfikacji.

Bardzo chciałem się pokazać na tym etapie – wcześniej w odjazd poszedł Błażej Janiaczyk, jednak znalazła się dla mnie szansa w końcówce wyścigu i ją wykorzystałem. Oczywiście liczyłem, że uda mi się może powalczyć o coś więcej niż górska premia, ale peleton jechał w końcówce około 70km/h więc nie było mowy o utrzymaniu się na prowadzeniu – mówił na mecie szczęśliwy Bodnar.

Moim celem w tegorocznym Tour de Pologne jest walka o zwycięstwo w klasyfikacji najaktywniejszych – kontynuował kolarz, na co dzień ścigający się w barwach CCC Polsat Polkowice. Przypomnijmy, że właśnie taki sukces zapisał on na swoim koncie w 2007 roku.

Oczywiście cieszy mnie bardzo koszulka górala i postaram się ją utrzymać najdłużej, jak to będzie możliwe. Przyznam, że to dość niespodziewane, że czas owiec obejmuje prowadzenie w klasyfikacji górskiej, jednak dla nas najważniejsze jest tutaj stanąć na podium i tak też się stało.