TdP: Sagan zwycięża, dobra jazda kolarzy CCC.

Zwycięzcą 4. etapu wyścigu Tour de Pologne z metą w Cieszynie został zawodnik ekipy Liquigas-Cannondale, Peter Sagan. Po fantastycznym ataku na ostatnich metrach pokonał Daniela Martina (Garmin-Cervelo) i Marco Marcato (Vacansoleil-DCM). Dobra jazda kolarzy ekipy CCC Polsat Polkowice.

Podczas 4. etapu wyścigu, kolarze mieli do pokonania dystans długości 177 kilometrów. Na trasie z Oświęcimia do Cieszyna wyznaczono cztery lotne i cztery górskie premie. Kolarze wjechali w tereny górskie i pojawiły się pierwsze poważne podjazdy. Do pokonania był 10 kilometrowy podjazd pod Przełęcz Koniakowską a następnie kolarze pokonywali trzykrotnie podjazd na górską premię kat. 1 na Kubalonce.

Od początku w peletonie było niespokojnie, ale żadnemu z kolarzy nie udało się odjechać. Dopiero na 30 kilometrze z peletonu odjechała trójka kolarzy: Bartłomiej Matysiak (CCC Polsat Polkowice), Federico Rocchetti (De Rosa-Ceramica Flaminia) i Chad Beyer (BMC Racing). Po kilku chwilach z peletonu zaatakował Kamil Gradek (Reprezentacja Polski) i wkrótce dołączył do czołówki. Przewaga uciekinierów szybko powiększała się i oscylowała w granicach pięciu minut.

Bardzo dobra jazda Bartka Matysiaka, który jako lider klasyfikacji górskiej nastawił się na zdobywanie kolejnych punktów. Wygrał dwie z trzech premii na Kubalonce i tym samym umocnił się na pozycji lidera klasyfikacji górskiej wyścigu.

Przewaga uciekającej czwórki ciągle malała i kiedy peleton wjeżdżał na rundy do Cieszyna uciekinierzy jechali już w peletonie a z przodu samotnej jazdy próbował Simon Clarke (Astana) lecz i on został złapany przez rozpędzony peleton.
Na czoło porwanego peletonu wyszła ekipa Liquigas-Cannondale, pracująca na rzecz Petera Sagana.. 21-latek zaatakował na kilkaset metrów przed kreską i nie dał się już nikomu dogonić. Drugie miejsce zajął ubiegłoroczny zwycięzca Touru, Daniel Martin (Garmin-Cervelo). Trzeci był Marco Marcato (Vacansoleil-DCM).

W pierwszej grupie za zwycięzcą z 3 sekundową stratą finiszował na 17 pozycji Tomasz Marczyński, co zapewniło mu 6. Lokatę w klasyfikacji generalnej.

Liderem klasyfikacji generalnej został, Peter Sagan który o 5 sekund wyprzedza Marco Marcato. Na trzecią pozycję wskoczył Romain Feillu. Francuz do lidera traci 7 sekund. Na 6. lokacie znajduje się mistrz Polski – Tomasz Marczyński (CCC Polsat Polkowice)