TdP: zwycięża Sagan, Rutkiewicz dziesiaty.

Marcel Kittel z grupy Skil Shimano triumfował na siódmym etapie Tour de Pologne. Triumfatorem całej imprezy został Peter Sagan (Liquigas-Cannondale), który finiszując na drugim miejscu zdobył sześć sekund bonifikaty, które dały mu zwycięstwo w klasyfikacji generalnej.

Siódmego, ostatniego dnia rywalizacji kolarze mieli do pokonania 128 kilometrów a całość trasy poprowadzono na rundach w Krakowie. Na początku odcinka zaatakowali Michał Podlaski z reprezentacji Polski i Jacek Morajko z CCC Polsat Polkowice.

Na kontrę zdecydował się Christophe Le Mevel (Garmin-Cervelo), a za nim pojechał Fabio Pisciopiello (De Rosa-Ceramica Flaminia). Dwójka nie zdołała jednak dojechać do prowadzących, którzy w tym momencie mieli 40 sekund przewagi nad peletonem. Chwilę później z przodu jechał już tylko reprezentant CCC Polsat Polkowice, bowiem wysokiego tempa narzuconego przez mistrza Polski z Kielc nie wytrzymał Podlaski.

Gdy do mety pozostawało 87 kilometrów Morajko miał minutę i dwadzieścia sekund przewagi. 70 kilometrów przed finiszem na kontratak zdecydował się Aleksander Pliuszin z Katiuszy, który szybko odskoczył peletonowi na trzydzieści sekund, lecz tracił do Morajko minutę i 20 sekund.

Mołdawianin stopniowo zbliżał się do Polaka z CCC Polsat Polkowice aż w końcu dogonił go. 62 kilometry do mety dwójka ta miała 30 sekund przewagi. W peletonie było coraz bardziej niespokojnie, obserwowaliśmy liczne kontrataki, próbował między innymi Tomasz Marczyński (CCC Polsat Polkowice).

W końcu Marczyński przebił się do przodu i zastąpił na prowadzeniu Jacka Morajko, który wrócił do peletonu. Po kilku kilometrach do dwójki Pliuszin i Marczyński dojechali jeszcze Daniele Righi (Lampre-ISD) i Luca Paolini (Katiusza). Czwórka osiągnęła przewagę około 30 sekund, jednak ostatecznie została doścignięta tuż przed lotną premią, chociaż Marczyński i Paolini do końca stawiali opór rozpędzonemu peletonowi.

W zaciętej walce na premii najlepszy okazał się Heinrich Haussler z Garmin Cervelo, drugie miejsce zajął Pater Sagan, a trzeci był Marco Marcato. Tuż po premii od peletonu po raz kolejny oderwał się Tomek Marczyński, do którego tym razem dołączył Portugalczyk Nelson Oliveira z RadioShack.

Uciekinierzy byli w stanie uzyskać minutę i dziewięć sekund przewagi. Gdy do mety pozostawało 15 kilometrów, różnica wciąż wynosiła minutę i kilkanaście sekund a na początku ostatniej rundy przewaga w dalszym ciągu utrzymywała się w granicach minuty.

Peleton narzucił jednak mocne tempo, czego efektem było to, że siedem kilometrów przed metą przewaga zmalała do kilkunastu sekund. Oliveira został w końcu złapany, ale Marczyński walczył dalej.

Marczyński został ostatecznie złapany dwa kilometry przed metą. W peletonie było bardzo nerwowo, bowiem finisz decydował o tym, kto okaże się zwycięzcą wyścigu.

Najszybszy okazał się Marcel Kittel, a drugie miejsce zajął Peter Sagan, zapewniając sobie triumf w całym wyścigu!

Najwyżej sklasyfikowanym kolarzem ekipy CCC Polsat Polkowice został Marek Rutkiewicz, który ukończył wyscig na dziesiątej pozycji ze strata do zwycięzcy 32 sek.