TdS: Rebellin kończy wyścig w Top 30, ostatni etap dla Dumoulina, generalka dla Spilaka

Tom Dumoulin wygrał ostatni etap Tour de Suisse, jazdę indywidualną na czas, a Simon Spilak został triumfatorem całego wyścigu. Marek Rutkiewicz był najlepszym czasowcem polkowickiej ekipy tego dnia, a Davide Rebellin ukończył 9-dniowe zmagania w pierwszej „30”.

Kończąca szwajcarską rywalizację czasówka liczyłą 38,4 kilometra i prowadziła po trasie wokół Berna. Jako pierwszy z kolarzy CCC Sprandi Polkowice do walki stanął Marek Rutkiewicz. Na mecie zanotował czas 51:40 i później okazało się to być najlepszym wynikiem uzyskanym przez „pomarańczowych” – 47.miejsce.

Davide Rebellin, który był najwyżej sklasyfikowanym zawodnikiem polkowickiej ekipy w generalce i jako ostatni zjechał z rampy startowej, uzyskał 82. wynik, o 4:47 gorszy od zwycięzcy. Ostatecznie ukończył on cały wyścig na 26.pozycji, ze stratą 16:52.

Tom Dumoulin był najmocniejszy w czasówce. Pokonał ponad 38-kilometrowy dystans w 48:36 i drugiego Simona Spilaka, wyprzedził o 18 sekund, a trzeciego Fabiana Cancellarę o 19 sekund. Słoweniec z Katushy wywalczył zwycięstwo w końcowej klasyfikacji generalnej. Na podium stanęli także Geraint Thomas (Team Sky), który był 5. w jeździe indywidualnej oraz Dumoulin.