Aktualności

TdS: Rebellin najlepszym z „pomarańczowych” na 2. etapie

Davide Rebellin był najlepszym z kolarzy CCC Sprandi Polkowice na 2. etapie Tour de Suisse. Finiszował on w trzeciej grupie, minutę po zwycięzcy Kristijanie Durasek (Lampre-Merida).

Ucieczka dnia uformowała się ok. 20 kilometra. Załapali się do niej Valerio Agnoli, Luka Pibernik, Cameron Meyer i Jurgen Roelandts, a ich maksymalna przewaga wyniosła prawie 3 minuty. Współpracowali ze sobą aż do przedostatniego podjazdu, pierwszego z dwóch o 1.kategorii tego dnia. Oba usytuowane byłe na finałowych 40 kilometrach.

Na wzniesieniu oderwali się Meyer i Pibernik i razem wjechali na szczyt. Pozostała dwójka została wchłonięta przez peleton. Przygoda prowadzącego duetu na czele nie trwała dużo dłużej, gdyż grupa zasadnicza doścignęła ich podczas ostatniej wspinaczki, ok. 15 kilometrów przed metą.

Na podjeździe peleton się rozsypał. W jednej z czołowych grup pozostał Davide Rebellin, a odpadli m.in. Michał Kwiatkowski i Rafał Majka. Na szczyt jako pierwsi zameldowali się Geraint Thomas, Simon Spilak i Jakob Fuglsang, a na zjeździe dołączyła do nich szóstka, w której był m.in. lider wyścigu Tom Dumoulin. Jechał tam również Kristijan Durasek, z którym Davide Rebellin toczył zacięte boje w Tour of Turkey. Chorwat zaatakował na ostatnim kilometrze i sięgnął po zwycięstwo. 4 sekundy za nim przyjechali jego bezpośredni rywale – na drugim miejscu zameldował się Daniel Moreno, a na trzecim Julián David Arredondo. Rebellin przyjechał w trzeciej grupie, na 27.miejscu ze stratą 1:01. 39. był Stefan Schumacher (2:19 straty).