Aktualności

TdS: Zwycięstwo Kristoffa po sprincie

7. etap Tour de Suisse zakończył się sprintem z dużej grupy, a najszybszy był Alexander Kristoff (Katusha). Pomimo starań, tym razem kolarze CCC Sprandi Polkowice nie zdołali załapać się do odjazdu.

Główna ucieczka tego dnia liczyła czterech kolarzy i jechali w niej Daryl Impey (Orica GreenEDGE), Silvan Dillier (BMC Racing), Axel Domont (Ag2R) oraz polski mistrz świata, Michał Kwiatkowski (Etixx-Quick Step). W związku z faktem, że w czołówce obecna była tęczowa koszulka, uciekinierom trudno było uzyskać zbyt dużą przewagę.

Maksymalny zapas wyniósł niewiele ponad cztery minuty, ale 50 kilometrów przed metą spadł do jednej minuty. Podobnie jak na wczorajszym etapie peleton nie zamierzał wchłaniać grupki zbyt wcześnie i przez długi czas różnica między dwoma obozami utrzymywała się na poziomie ok. 50-60 sekund. Podobieństwa na tym się nie kończą, gdyż także dziś ucieczka została skasowana na ostatnim kilometrze. W samej końcówce na samotny atak zdecydował się jeszcze Michał Kwiatkowski, ale został doścignięty 500 metrów przed „kreską”.

Na wąskich drogach Düdingen, najlepiej ustawił się Alexander Kristoff (Katusha) i jako pierwszy wpadł na metę. Wyprzedził Petera Sagana (Tinkoff-Saxo) i Davide Cimolai’a (Lampre-Merida). Stefan Schumacher przyjechał na 34. miejscu.

W klasyfikacji generalnej nie zaszły większe zmiany i wciąż Davide Rebellin plasuje się na 27. Miejscu, ze stratą 13:31 do lidera, Thibaut Pinot.