TdSL: Jarosław Marycz ocenia przebieg czasówki

Zwycięzcą etapu jazdy indywidualnej na czas został Sven Tuft (Orica-GreenEDGE). Michał Kwiatkowski (Omega Pharma – Quick Step) zajął trzecie miejsce i został nowym liderem Tour de San Luis.

W czwartym dniu ścigania w wyścigu Tour de San Luis kolarze zmierzyli się z 19,5 kilometrową trasa jazdy indywidualnej na czas. Trasa czasówki przebiegała ulicami San Luis i praktycznie cały odcinek prowadził po płaskiej szerokiej drodze.

Uwagami z przebiegu jazdy indywidualnej na czas, podzielił się Jarosław Marycz.

Jeśli chodzi o dzisiejszą czasówkę to możemy się cieszyć, że Polak, nasz kolega, założył koszulkę lidera wyścigu – powiedział Jarosław Marycz. Michał pojechał perfekcyjnie – gratulacje od całej naszej ekipy.

My, tak jak i większość zawodników z peletonu startowaliśmy na zwykłych rowerach, dlatego wyniki są jakie widać. Dobrze było samemu pomęczyć się, powalczyć na zwykłym rowerze przez cały dystans jazdy na czas.

Ja startowałem przed Malorim, który doszedł mnie dosłownie po 5 km, uzbrojony jak przystało na mistrza świata w jeździe na czas, w niezły sprzęt czasowy. Wtedy tak naprawdę odczułem jaka jest różnica jechać czasówkę na „kozie” z dyskiem, kaskiem itp, a na zwyklej szosówce. Dochodzi do tego jeszcze wiaterek, duża szeroka droga ekspresowa i aerodynamika – to wszystko w sposób zdecydowany przekłada się na wynik.

Zwycięzcą czasówki został Sven Tuft, wyprzedzając o 7 sek. Leandro Messineo i o 14 sek. Michała Kwiatkowskiego.

W klasyfikacji generalnej prowadzi Michał Kwiatkowski i ma 23 sekundy przewagi nad Tejay`em van Garderen`em (BMC-Racing) oraz 42 sekundy nad Jurgenem van den Broeck`iem (Lotto-Belisol).

Wyniki 4. etapu: jazda indywidualna na czas, 19,5 km

1. Sven Tuft (Orica-GreenEDGE) 22:14
2. Leandro Messineo (San Luis Somos Todos) 0:07
3. Michał Kwiatkowski (Omega Pharma-Quick Step) 0:11

108. Adrian Kurek 3:49
122. Grzegorz Stępniak 4:05
124. Jacek Morajko 4:08
149. Bartłomiej Matysiak 4:56