Aktualności

TdT: 8 miejsce Smolenia.

Kolejny, trzeci już etap wyścigu Tour de Taiwan nie można zaliczyć do udanych dla kolarzy ekipy Merida CCC Team. Mieli oni do pokonania 136. kilometrowy, stosunkowo płaski dystans, z jedną górską premią kat.2 usytuowaną zaraz po starcie. Jedyną trudnością był kilometrowy podjazd na metę etapu. Zgodnie z oczekiwaniami, peleton ze sprinterami na czele, prawie w całości dojechał do finałowego podjazdu na którym podzielił się na niewielkie grupki.

W czołowej grupie atakującej metę, znalazło się dwóch zawodników Merida CCC Team: Tomasz Smoleń i Adrian Honkisz. Niestety, musieli jednak uznać wyższość zawodników z Azji i zameldowali się na mecie z sekundowymi stratami do zwycięzcy. Tomasz Smoleń ukończył etap na 8. pozycji, natomiast Adrian Honkisz przekroczył linie mety na 10. miejscu.

Zwycięzcą trzeciego etapu wyścigu został Japończyk Takashi Miyazawa z narodowej reprezentacji Japonii, który w sprinterskim pojedynku pokonał Shinri Suzuki (Shimano Racing Team) i Deana Downinga (Rapha Condor Sharp).

W klasyfikacji generalnej wyścigu prowadzi nadal Irlandczyk David McCann.
Tomasz Smoleń zajmuje 10. miejsce ze stratą 57 sekund do lidera.

Wyniki 3.etapu wyścigu:

1. Takashi Miyazawa (Japan National Team) 3:13:28 00:00 (śr. 42.2 km/h)
2. Shinri Suzuki (Shimano Racing Team)
3. Dean Downing (Rapha Condor Sharp)

8. Tomasz Smoleń 00:02
10. Adrian Honkisz 00:08
30. Jarosław Rebiewski
46. Tomasz Kiendys 00:26
78. Bartłomiej Matysiak 01:25