TdT: Matysiak poza podium.

Zwycięstwem Deana Downinga z ekipy Rapha Condor Sharp zakończył się 5. etap wyścigu Tour de Taiwan. Bartłomiej Matysiak (Merida CCC Team) finiszował na 4. miejscu.
5. etap wyścigu to jeden z najdłuższych i zapewne najtrudniejszych etapów podczas całego tegorocznego Tour-u. Kolarze mieli do przejechania trasę długości 157,3 kilometra która prowadziła wokół miejscowości Miaoli a na jej drodze usytuowane były 2 górskie premie kategorii 1 oraz 3 lotne finisze. Najtrudniejszy odcinek etapu to ostatnie 60 kilometrów kiedy kolarze musieli wspinać się na górskie premie, i wówczas nastąpiło porwanie peletonu na grupy. Stosunkowo długi zjazd z 2. górskiej premii spowodował, że grupki zaczęły się łączyć i utworzyła się 33 osobowa grupa kolarzy która uzyskała niewielką przewagę nad peletonem. W grupie tej było dwóch zawodników Merida CCC Team: Jarosław Rebiewski i Bartłomiej Matysiak.

W walkę o zwycięstwo etapowe włączył się również Bartłomiej Matysiak, który niestety został pokonany przez Deana Downinga, który jak stwierdził na mecie: – To było dla mnie idealne, wyskoczyłem na 250 metrów przed metą, zza pleców zawodnika CCC i zwyciężyłem.
Matysiak został pokonany również przez dwóch japońskich sprinterów: Shinri Suzuki i Takashi Miyazawa i ostatecznie zajął 4. miejsce.

W klasyfikacji generalnej wyścigu nadal prowadzi David McCann, a Tomasz Smoleń po stracie na dzisiejszym etapie 5 minut, spadł na 30. miejsce. Najwyżej w klasyfikacji generalnej znajduje się Jarosław Rebiewski, zajmując 24. miejsce ze strata do lidera 3:27.