Aktualności

Terpstra wygrywa Dwars door het Hageland

Niki Terpstra wygrał nietypowy, bo prowadzący w sporej części po szutrach i błocie, belgijski wyścig Dwars door het Hageland – Aarschot.

Wyścig był równie ciężki, co spektakularny. Było w nim wszystko czego można było oczekiwać po zawodach w Belgii, a nawet trochę więcej – odcinki brukowe, wąskie drogi, krótkie wzniesienia, a także dosyć długie fragmenty szutru. Tempo było szybkie od samego startu, a skład czołowej grupki zmieniał się bardzo często.

Kolarze z krajów Beneluksu nadawali ton rywalizacji i wielokrotnie inicjowali ataki. „Pomarańczowi” starali się nawiązać walkę, a w pewnym momencie w czołówce jechało dwóch przedstawicieli polkowickiego zespołu – Jakub Kaczmarek i Adrian Kurek.

Przez większość drugiej połowy zmagań na czele pedałowała 11-osobowa grupka (bez CCC Sprandi Polkowice). Na finałowych 20 kilometrach dołączyło do nich kilku kolejnych zawodników, a wśród nich był m.in. Niki Terpstra (Etixx-Quick Step). Zaatakował on na ostatnim podjeździe prowadzącym do mety, wyprzedził samotnego lidera Jelle Wallaysa (Lotto-Soudal) i sięgnął po wygraną.

Wyprzedził on jednego z lepszych kolarzy przełajowych na świecie, Wouta van Aerta (Crelan – Vastgoedservice), a także Floriana Senechala (Cofidis, Solutions Crédits).

Zaledwie 82 zawodników dotarło do mety, a najlepszym z CCC Sprandi Polkowice był Adrian Kurek, który zajął 50. miejsce.