Aktualności

Tomasz Kiendyś: „dzisiejszego dnia czułem się bardzo dobrze”

Tomasz Kiendyś (CCC Polsat Polkowice) został zwycięzcą kryterium Boxmed Dzierżoniów 2014. Pokonał Łukasza Bodnara (ActiveJet) i Leszka Plucińskiego (BDC).

Od samego startu było bardzo dużo ataków – opowiada zwycięzca kryterium Boxmed Dzierżoniów, Tomasz Kiendyś. Cała nasza ekipa jechała bardzo aktywnie. Chcieliśmy już na początku ścigania „poukładać” przebieg tego wyścigu, ale dopiero gdzieś w połowie dystansu udało się skutecznie zmienić jego przebieg. Tuż przed jednym z „tłustych” finiszów po punkty, zaatakowałem nieco mocniej i udało mi się odjechać. Za mną skoczył Łukasz Bodnar, a na kolejnej rundzie dojechał Leszek Pluciński z BDC. Jechaliśmy przez kolejne rundy razem zgodnie współpracując a jedynie na „tłustych” okrążeniach walczyliśmy między sobą o punkty.

Na około pięć rund do końca wyścigu, postanowiłem mocniej zaatakować i wówczas „na kole” pozostał mi tylko „Bodek” (Łukasz Bodnar) i to właśnie z nim finiszowałem o zwycięstwo.

Dzisiejszego dnia czułem się bardzo dobrze i postanowiłem tą dobra dyspozycje wykorzystać. Udało się – wygrałem w klasyfikacji aktywnego (zdobywając najwięcej punktów) oraz pokonałem Łukasz Bodnara na kresce.

Bardzo się cieszę z tego zwycięstwa w Dzierżoniowie i mam nadzieję, że to dobry początek przed jutrzejszym startem w Sobótce, oficjalnym rozpoczęciem sezonu kolarskiego w Polsce – zakończył Tomasz Kiendyś.