Tomasz Kiendyś wygrywa Tour de Rybnik

Tomasz Kiendyś wygrał 7.edycję wyścigu Tour de Rybnik. Po samotnym ataku, pokonał Kacpra Gronkiewicza (BDC MarcPol) i Michała Palutę (Pacific Toruń).

Tegoroczna edycja wyścigu Tour de Rybnik, została rozegrana tradycyjnie na rundach ulicami Rybnika. Kolarze mieli do pokonania dość płaską trasę o łącznej długości 135 kilometrów ( 15 rund po 9 kilometrów).Na starcie wyścigu stanęli kolarze z polskich ekip zawodowych a także klubów amatorskich.

Ekipa CCC Polsat Polkowice przystąpiła do wyścigu w składzie: Grzegorz Stępniak, ubiegłoroczny zwycięzca Tour de Rybnik, Adrian Honkisz, Tomasz Kiendyś, Mateusz Nowak, Piotr Gawroński, Paweł Charucki, Josef Cerny Adrian Kurek i Jacek Morajko.

O przebiegu rywalizacji na trasie wyścigu opowiedział zwycięzca tegorocznej edycji Tour de Rybnik – Tomasz Kiendyś (CCC Polsat Polkowice).

Od samego startu zostało narzucone bardzo wysokie tempo jazdy – powiedział Tomasz Kiendyś. Zgodnie z założeniami od samego początku cała ekipy jechała bardzo aktywnie. W każdej akcji zawsze było dwóch lub trzech naszych zawodników. Po przejechaniu 5 okrążeń, doszło do odjazdu grupy kilku kolarzy z której następnie odjechali Honkisz i Owsian. Jechali razem prawie 50 kilometrów a pogoń za nimi prowadziła ekipa BDC MarcPol. Na ostatniej rundzie, kiedy do mety pozostawało około 4 kilometrów odjazd został zlikwidowany. Znowu kolejno zaczęliśmy atakować. Kiedy do mety pozostawało około 1,5 kilometra postanowiłem zaatakować. Odskoczyłem na kilka metrów przed grupę zasadniczą i z całych sił rozpocząłem długi finisz. Uzyskaną przewagę udało się utrzymać i samotnie minąłem linię mety – zakończył Tomasz Kiendyś.

Tomasz Kiendyś samotnie zmierza do mety wyscigu Tour de Rybnik. (fot. Justyna Ślęczka)

Triumfatorem wyścigu Tour de Rybnik został Tomasz Kiendyś (CCC Polsat Polkowice). Pokonał  Kacpra Gronkiewicza (BDC MarcPol) i Michała Palutę (Pacific Toruń).