Aktualności

Tomasz Kiendyś wygrywa w Szprotawie

Tomasz Kiendyś (CCC Polsat Polkowice) wygrał rozgrywane w Szprotawie kryterium „Gród Chrobrego”. Pokonał Damiana Walczaka (BDC Team) i kolegę z ekipy Sylwestra Janiszewskiego.

Podczas rywalizacji w Szprotawie kolarze mieli do pokonania trasę długości 54 kilometry (30 rund po 1800 m każda), która prowadziła ulicami Szprotawy. Start i metę usytuowano w Rynku Głównym a trasa jak co roku prowadziła krętymi uliczkami miasta. Trasa kryterium bardzo trudna technicznie, z niewielkim podjazdem i odcinkiem brukowanym tuz przed linią mety.

Wyścig rozpoczął się bardzo dynamicznie a sytuacja na trasie zmieniała się prawie na każdej z rund. Bardzo mocno rywalizację rozpoczęli kolarze CCC Polsat Polkowice z myślą o doprowadzeniu do zwycięstwa Tomasz Kiendysia, który pochodzi właśnie ze Szprotawy.
Po przejechania dziesięciu pętli na prowadzeniu w punktacji kryterium prowadzili Kiendyś oraz Walczak, mając identyczną ilość punktów. Trzeci był Sylwester Janiszewski (CCC Polsat Polkowice).

 

 

Upadek Sylwestra Janiszewskiego.

 

Bardzo mocno pracowali kolarze ekip BGZ Team i BDC MarcPol, jednak ekipa CCC Polsat Polkowice mając na uwadze doprowadzenie do zwycięstwa Tomasz Kiendysia dyktowała w peletonie swoje tempo. Na kolejnych rundach punkty zdobywał już tylko Kiendyś, który został samodzielnym liderem wyścigu. Na kolejnym, 25 „tłustym” okrążeniu punkty zdobył również Tomasz Kiendyś, co przesądziło o jego zwycięstwie w całej imprezie.

Pierwszy „kreskę” kryterium minął Sylwester Janiszewski, jednak w klasyfikacji generalnej kryterium wygrał Tomasz Kiendyś. Drugie miejsce zajął Damian Walczaka (BDC), a trzecie Sylwester Janiszewski.

Tomasz Kiendyś po raz trzeci został zwycięzcą kryterium „Gród Chrobrego” w rodzinnej Szprotawie.

fot. Robert Krajewski