Tomasz Kiendyś zwycięża w Dzierżoniowie

Tomasz Kiendyś (CCC Polsat Polkowice) został zwycięzcą kryterium Boxmed Dzierżoniów 2014. Pokonał Łukasza Bodnara (ActiveJet) i Leszka Plucińskiego (BDC).

Przed niedzielnym startem kolarzy w wyścigu „Ślężański Mnich” w Sobótce rozpoczynającym sezon kolarski w Polsce, w dniu dzisiejszym rozegrano kryterium kolarskie Boxmed Dzierżoniów 2014. Kolarze walczyli na 1,5 kilometrowych rundach, których do pokonania było 30.

Kryterium w Dzierżoniowie rozgrywano w niezbyt komfortowych warunkach pogodowych – informuje dyrektor ekipy Robert Krajewski. Właśnie dzisiaj temperatura obniżyła się do 7. st.Celsjusza, ale na szczęście nie padało.

Od samego startu, już na pierwszych rundach, zawodnicy CCC Polsat Polkowice próbowali atakować, organizując liczne ucieczki (Cerny, Charucki, Morajko, Kiendyś), ale wszystkie po jakimś czasie były dościgane przez peleton. Decydująca akcja została zapoczątkowana na 10 rundzie, kiedy to z peletonu odjechał Tomasz Kiendyś. Za nim ruszył do przodu Łukasz Bodnar (ActiveJet) a następnie doskoczył jeszcze Leszek Pluciński (BDC). Trójka kolarzy wspólnie współpracując powoli zyskiwała cenne sekundy nad goniącym peletonem. Wypracowali przewagę która maksymalnie wynosiła 50 sekund. Na 4 rundy do końca z uciekającej trójki zaatakował Tomasz Kiendyś, któremu do koła doskoczył Łukasz Bodnar, a Pluciński nie dał rady i pozostał z tyłu. Na ostatnim okrążeniu, kiedy rozstrzygały się losy zwycięstwa w kryterium, Tomek mocno zaatakował i jako pierwszy przejechał linie mety pokonując Łukasza Bodnara. Trzeci na metę dojechał Plucińskia z głównego peletonu jako pierwszy finiszował Grzegorz Stępniak przed swoim klubowym kolegą Mateuszem Nowakiem.

Zwycięstwo Tomka Kiendysia i dobra jazda całej ekipy dzisiejszego dnia, to dobry prognostyk przed jutrzejszym startem kolarzy w Sobótce – zakończył Robert Krajewski.

Wyniki kryterium Boxmed Dzierżoniów 2014 (na kreskę)

1. Tomasz Kiendyś (CCC Polsat Polkowice)

2. Łukasz Bodnar (ActiveJet)

3. Leszek Pluciński (BDC)

4. Grzegorz Stępniak (CCC Polsat Polkowice)

5. Łukasz Nowak (CCC Polsat Pokowice)

14. Piotr Gawroński

15. Bartłomiej Matysiak

24. Jacek Morajko

30. Paweł Charucki

Tomasz Kiendyś wygrał również wyścig na punkty (klasyfikacja aktywnych) i objął prowadzenie klasyfikacji generalnej Mistrzostw Polski w Kryterium Ulicznym.

W klasyfikacji orlików pierwsze miejsce zajął Mateusz Nowak (CCC Polsat Polkowice).

info: A.Dyszyński