Aktualności

Tomasz Marczyński 2. w Pucharze Uzdrowisk Karpackich.

Zwycięstwem Marka Rutkiewicza (Mróz ActiveJet) zakończyła się kolarska rywalizacja w 11. Międzynarodowym Wyścigu o Puchar Uzdrowisk Karpackich. Siódmy zawodnik tegorocznego Tour de Pologne wyprzedził na mecie towarzyszy ucieczki Tomasza Marczyńskiego (CCC Polsat Polkowice) i kolegę z drużyny Jacka Morajkę.

Tuż po starcie kolarzy w Iwoniczu Zdroju od peletonu oderwała się 16 osobowa grupa kolarzy która dość szybko uzyskała kilkuminutową przewagę nad peletonem. Decydująca o wyniku wyścigu akcja rozegrała się wówczas kiedy kolarze pokonywali podjazd nad Soliną. Z uciekającej grupy kolarzy zaatakował Marek Rutkiewicz wraz z Jackiem Morajko. Jadący w ucieczce Tomasz Marczyński (CCC Polsat Polkowice) doskoczył do dwójki kolarzy i razem mocno pracując szybko uzyskali przewagę nad pozostałymi kolarzami . Kiedy bo mety w Rymanowie Zdroju pozostało niespełna 20 kilometrów trójka uciekinierów miała prawie 5 minutową przewagę i wówczas wiadomo było, że to miedzy nimi zostanie rozegrany finisz.

Uciekająca trójka dojechała razem do finiszowych metrów, a najlepszym na mecie okazał się Marek Rutkiewicz, który samotnie przejechał linię mety w Rymanowie Zdroju. W walce o drugie miejsce Tomasz Marczyński (CCC Polsat Polkowice) pokonał Jacka Morajkę.

Wyniki Pucharu Uzdrowisk Karpackich, 168 km

1. RUTKIEWICZ Marek (Mróz ActiveJet) 03:59:10”
2. MARCZYŃSKI Tomasz (CCC Polsat Polkowice) 0:17”
3. MORAJKO Jacek (Mróz ActiveJet)

6. HONKISZ Adrian 6:25”
21. REPIŃSKI Tomasz 17:08”
29. ZIELIŃSKI Kamil
40. BATEK Dariusz