Tomasz Marczyński Mistrzem Polski w jeździe indywidualnej na czas.

Tomasz Marczyński (CCC Polsat Polkowice) został mistrzem Polski w jeździe indywidualnej na czas w kategorii Elita. Pokonał kolegę klubowego, Łukasza Bodnara i Wojciecha Ziółkowskiego z ekipy BDC Team.

Kolarze elity rywalizowali na trasie wokół Złotoryi, której długość łączna wynosiła 43 kilometry. Zawodnicy elity wystartowali ze Złotoryi kierując się na Jerzmanowice Zdrój i Wojcieszyn gdzie nastąpił nawrót i następnie powrót do Złotoryi, gdzie na końcówce czekał na nich kilometrowy bardzo sztywny podjazd po bruku na metę. Elita pokonywała dwie takie rundy.

Z dystansem, najszybciej uporał się Tomasz Marczyński (CCC Polsat Polkowice), który pokonał go w czasie 56 minut i 41 sekund. O 21 sekund pokonał Łukasza Bodnara, który startował z pozycji faworyta jazdy na czas. Brązowy medal wywalczył zawodnik ekipy BDC Team, Wojciech Ziółkowski, który stracił do Mistrza Polski 23 sekundy.

Wyniki Mistrzostw Polski (jazda indywidualna na czas)

1. Tomasz Marczyński (CCC Polsat Polkowice) 56:41

2. Łukasz Bodnar (CCC Polsat Polkowice) 57:02

3. Wojciech Ziółkowski (BDC Team) 57:04

6. Błażej Janiaczyk 57:48

8. Tomasz Kiendyś 58:01

11. Mateusz Taciak 58:14

16. Dariusz Batek 59:02

18. Paweł Charucki 59:24