Aktualności

Tomasz Marczyński w ekipie CCC Polsat Polkowice

W dniu dzisiejszym, Międzynarodowa Unia Kolarska oficjalnie wpisała Tomasza Marczyńskiego do składu ekipy CCC Polsat Polkowice. Marczyński jest dwudziestym kolarzem „pomarańczowych” który został zakontraktowany na sezon kolarski 2014.

Jak poinformował dyrektor sportowy ekipy Piotr Wadecki, w dniu dzisiejszym, 17.02.br. Międzynarodowa Unia Kolarska po dokonaniu weryfikacji podpisanego z Tomaszem Marczyńskim kontraktu, wpisała go na listę zawodników CCC Polsat Polkowice.

Po rozwiązaniu ekipy Vacansoleil-DCM ,Tomasz Marczyński pozostał bez kontraktu na sezon 2014.Mimo podjętych działań zmierzających do znalezienia ekipy, niestety do końca minionego roku nie otrzymał żadnej konkretnej propozycji.

Wiedziałem, że po rozwiązaniu ekipy Vacansoeil Tomek poszukuje dobrej ekipy w której mógłby kontynuować dalszą swoja karierę – powiedział Piotr Wadecki. To przecież bardzo dobry kolarz i nie można było być obojętnym wobec problemów jakie przed nim stanęły. To przecież dla CCC Polsat Polkowice wywalczył tytuł dwukrotnego mistrza Polski co m.in. dało mu przepustkę do ścigania się w światowym peletonie. Chciał się rozwijać i ścigać w najważniejszych wyścigach na świecie. Potwierdził to zdobywając 13. miejsce w Vuelta Espana. Teraz, kiedy została rozwiązana jego ekipa, ściganie na najwyższym poziomie może mu zagwarantować ekipa CCC. Choć nie było łatwo, bo skład ekipy na 2014 już dawno został zamknięty, postanowiliśmy razem ze sponsorem, kolejny raz podać mu rękę i podpisaliśmy z nim trzyletni kontrakt – zakończył Piotr Wadecki