Torowe ME: Ratajczyk wywalczył złoty medal.

Na torowych mistrzostwach Europy w Apeldoorn, w wyścigu punktowym mężczyzn, Rafał Ratajczyk (CCC Polsat Polkowice) wywalczył złoty medal.

„Rataj” wyścigu punktowym zdobył tytuł mistrza Starego Kontynentu. Polak uzbierał 43 pkt. i pokonał Szwajcara Silvana Dilliera o cztery oczka. Brązowy medal przypadł Czechowi Milanowi Kadlecowi (36 pkt.).

Rafał Ratajczyk bierze udział w rywalizacji w Omnium. Po trzech z sześciu konkurencji, w klasyfikacji łącznej znajduje się na 5. miejscu z 19 punktami na koncie.

Prowadzi Viviani (9 pkt.), na co dzień kolarz włoskiego Liquigas-Cannondale. Drugie miejsce zajmuje Francuz Bryan Coquard (10 pkt.), a trzecie Brytyjczyk Edward Clancy (17 pkt.). Polaka wyprzedza jeszcze Niemiec, Roger Kluge, który ma o dwa „oczka” mniej niż Ratajczyk.

W niedzielę rozstrzygnięcie Omnium i walka w pozostałych trzech konkurencjach, które zadecydują o podziale medali – wyścigu na dochodzenie, wyścigu scratch oraz wyścigu na kilometr ze startu zatrzymanego.