Tour d’Azerbaidjan: 3. miejsce Adriana Honkisza na zakończenie wyścigu

Justin Jules (Team La Pomme Marseille) wygrał ostatni etap wyścigu Tour d’Azerbejdżan. Adrian Honkisza (CCC Polsat Polkowice) finiszował na wysokim, 3.miejscu.

Ostatni 5.etap Dookoła Azerbejdżanu to jednocześnie najdłuższy odcinek podczas tegorocznej edycji wyścigu. Kolarze ścigali się na drogach wokół Baku, gdzie usytuowano jednocześnie start i metę. Mieli do pokonania 202 kilometry trasy a na niej trzy górskie premie kat.3 i cztery lotne. Ostatnie kilometry trasy pokonywano na 13,6 kilometrowych rundach ulicami Baku, których do przejechania było sześć.

Mapka i profil 5.etapu wyscigu Dookoła Azerbejdżanu.

Tak jak podczas wcześniejszych etapów, również i dzisiaj z peletonu udało się odjechać czteroosobowej grupce w której znaleźli się: David De La Fuente Rasilla (Torku Şekerspor), Samir Jabrayilov (Synergy Baku Cycling Project) i Thomas Vaubourzeix (Team La Pomme Marseille 13). Ucieczka uzyskała maksymalnie 6 minut przewagi.

Na ostatnich kilometrach trasy, już na rundach w Baku przewaga uciekającej grupy zaczęła się zmniejszać a została całkowicie zlikwidowana na podjeździe pod górską premię.
Na ostatniej, szóstej rundzie było bardzo wiele prób ataków ale nikomu z kolarzy nie udało się odjechać. Na ostatnich finiszowych metrach bardzo efektowanie jechała dwójka „pomarańczowych”: Josef Cerny i Adrian Honkisz. Józek pięknie rozprowadził Adriana Honkisza, który niestety nie dał rady zafiniszować na pierwszym miejscu. Linię mety przejechał na trzecim miejscu.

Zwyciężył Justin Jules (Team La Pomme Marseille), a Adriana pokonał o „błysk szprychy” Youcef Reguigui (MTN – Qhubeka).

Klasyfikację generalną wygrał Ilnur Zakarin (RusVelo) a Josef Cerny (CCC Polsat Polkowice) zajął 18. miejsce.