Aktualności

Tour de Hongrie: Stosz wciąż najlepszym góralem, Sisr 4.

Patryk Stosz umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji górskiej Tour de Hongrie, a Frantisek Sisr finiszował na 4.miejscu na 2.etapie węgierskiego wyścigu.

Info: 16 sierpnia, Velence–Székesfehérvár, 190km

Trasa: pofałdowana

Po tym, gdy kolarze CCC Sprandi Polkowice dali pokaz siły na 1.etapie, żadna z ekip nie mogła sobie pozwolić na to, by ktoś z „pomarańczowych” znalazł się w ucieczce dnia. Pomimo tego, że wiele zespołów pilnowało zawodników polkowickiego zespołu, ci wciąż byli w stanie rozruszać peleton i powalczyć na premiach. Patryk Stosz wygrał kolejną premię górską, umacniając się na prowadzeniu klasyfikacji na najlepszego górala, a Kamil Małecki, 10. w generalce, zmniejszył straty do lidera wyścigu, zajmując 2.lokatę w lotnym sprincie.

Po tym bardzo szybkim wstępie, oderwała się 3-osobowa ucieczka. Uzyskała ona 3-minutowy zapas, ale grupa zasadnicza skasowała ten odjazd 18km przed metą.

W końcówce drużyna CCC Sprandi Polkowice była bardzo dobrze widoczna na czele wyścigu, gdyż albo nadawała mocne tempo, albo wyprowadzała ataki. Adrian Kurek i Paweł Bernas oderwali się kilka razy, a drugi z nich spróbował długiego finiszu na ostatnim kilometrze. Sprinterzy nie mieli jednak zamiaru go odpuścić i skasowali go 300m przed kreską. Wygrał Matteo Moschetti, a najlepszy z “pomarańczowych”, Frantisek Sisr zameldował się na 4.miejscu.