Aktualności

Tour de Langkawi: 9.lokata Banaszka na rozpoczęcie

Alan Banaszek rozpoczął malezyjską etapówkę Le Tour de Langkawi od 9.miejsca na 1. etapie.

Info: Etap 1., 18 marca, Kangar – Kulim, 147,9km

Trasa: płaska

Był to typowy sprinterski etap, z łatwym do przewidzenia scenariuszem. Po ok. 25 kilometrach trzech kolarzy ruszyło do akcji, oderwało się od stawki i później wypracowało ponad 6-minutową przewagę. Zawodnicy CCC Sprandi Polkowice doskonale wiedzieli, że taka próba, w tak niewielkiej grupce, jest praktycznie skazana na niepowodzenie, więc pozostali w peletonie.

Zanim uciekinierzy zostali wchłonięciu, co miało miejsce 37km przed metą, nazbierali na swoje konta trochę punktów na premiach lotnych oraz na jednej górskiej.

Na końcowych kilometrach dochodziło do licznych prób ataków, ale ekipy sprinterskie wszystkiego pilnowały i nie pozwalały nikomu na dłuższą akcję. Zgodnie z oczekiwaniami zwycięzcę wyłonił masowy sprint.

Alan Banaszek był tym „pomarańczowym”, który był na finiszowym odcinku rozprowadzany przez kolegów i wjechał na „kreskę” na 9.miejscu. Wygrał Andrea Guardini (Bardiani-CSF), pierwszy lider wyścigu, drugi był Seo Joon Yong (KSPO Bianchi Asia Procycling), a trzeci Mekseb Debesay (Dimension Data).

Wyniki