Aktualności

Tour de Langkawi: Banaszek 6. w Pekan

Alan Banaszek wywalczył dla CCC Sprandi Polkowice kolejną lokatę w czołowej „10”, finiszując na 6.miejscu na 4.etapie Le Tour de Langkawi.

Info: 21 marca, Dungun – Pekan, 183km

Trasa: płaska

Po wczorajszej udanej akcji uciekinierów, tym razem peleton nie miał zamiaru ryzykować i rozpoczął pogoń znacznie wcześniej. Prowadził ją za 6-osobową grupką (bez „pomarańczowych”), która oderwała się na 15.kilometrze i wypracowała ponad 5-minutową przewagę.

Różnica ta zaczęła maleć daleko przed metą i 20km przed końcem wynosiła już ok. minutę. Ekipa CCC Sprandi Polkowice była wśród tych, które nadawały mocne tempo w peletonie, prowadząc pościg. Grupka została doścignięta przed banerem oznaczającym 10km do mety. Chwilę później na solowy atak zdecydował się Callum Scotson (Mitchelton – BikeExchange), ale jego próba zakończyła się niepowodzeniem.

O wszystkim zadecydował masowy sprint, a w nim najlepszy był Riccardo Minali (Astana), który ograł Andrea Guardiniego (Bardiani-CSF) i Harrifa Saleh (Terengganu Cycling Team). Tym razem „pomarańczowi” jechali na Alana Banaszka, który zapewnił polkowickiej grupie kolejne miejsce w czołowej „10”. Młody sprinter przyjechał na 6.miejscu.

Wyniki