Aktualności

Tour de Langkawi: Brożyna 8. na Cameron Highlands

Piotr Brożyna wywalczył 8.miejsce na najtrudniejszym etapie Le Tour de Langkawi i awansował do czołowej „10” klasyfikacji generalnej.

Info: 22 marca, Bentong – Cameron Highlands, 169,4km

Trasa: meta na podjeździe kategorii HC

Przez sporą część „królewskiego etapu”, z metą na podjeździe pod Cameron Highlands, na czele jechała 6-osobowa ucieczka. Oderwała się ona po pokonaniu ok. 35 kilometrów, a peleton, w którym byli wszyscy kolarze CCC Sprandi Polkowice, pozwolił im na wypracowanie 3-minutowej przewagi. Zaczęła ona topnieć jeszcze przed podnóżem finałowego wzniesienia, ok. 40 kilometrów przed szczytem.

Gdy droga zaczęła piąć się do góry, ucieczka się rozsypała. Z przodu pozostali tylko Juan Felipe Osorio (Manzana Postobon ) i Luca Wackermann (Bardiani – CSF). Dwójka ta nie jechała ze sobą jednak zbyt długo, gdyż Włoch odpadł, a w jego miejsce wskoczył Artem Ovechkin (Terengganu Cycling Team), który zaatakował z peletonu. Rosjan zostawił później rywala za sobą i kontynuował samotną wspinaczkę.

Tym czasem 10km przed metą, w peletonie zaczęły się ataki. Do przodu ruszył Piotr Brożyna, a z nim zabrało się 7 innych zawodników. Nie zdołali oni doścignąć Ovechkina, który sięgnął po solowe zwycięstwo. Drugi był Benjamin Dyball (St. George Continental Cycling Team), ze stratą 28 sekund, a trzeci Amanuel Gebreigzabhier (Dimension Data ), który stracił 55 sekund. Piotr Brożyna przyjechał na 8.miejscu, 1:10 za triumfatorem i awansował w ten sposób na 9.miejsce w klasyfikacji generalnej. Do końca zmagań pozostały trzy etapy.