Aktualności

Tour de Luxembourg: Tratnik 2. w końcowym zestawieniu

Zawodnicy CCC Sprandi Polkowice byli niezwykle aktywni na ostatnim etapie Skoda Tour de Luxembourg, a Jan Tratnik zakończył cały wyścig na 2.miejscu w klasyfikacji generalnej. 

Info: 4.etap, 3 czerwca, Mersch – Luxembourg, 176km

Trasa: pofałdowana, meta na krótkim i stromym wzniesieniu

Ucieczka dnia na ostatnim etapie formowała się w bólach. Trzeba było mieć sporo szczęścia i mocy w nogach, by załapać się do właściwego odjazdu. Najpierw próbował m.in. Łukasz Owsian, ale ostatecznie do czołówki wyrwało się aż dwóch pomarańczowych, Adrian Kurek i Jonas Koch. Niemiec tracił przed etapem tylko 40 sekund do lidera, więc stosunkowo szybko objął wirtualne prowadzenie.

Przewaga ich 6-osobowej grupki wzrosła do 3 minut i spory udział miał w tym Adrian Kurek. Wykonał on sporo pracy na rzecz swojego wyżej sklasyfikowanego kolegi i musiał zapłacić za to 35km przed metą, gdy odpadł.

Koch utrzymał się na czele aż do 9.kilometra przed końcem. Został wchłonięty, ale nie była to ostatnia próba pomarańczowych. Na ostatnich 5 kilometrach zaatakował Paweł Cieślik, wraz z 4 kolarzami. Polaka dogonił jednak peleton. Nie doszedł on jednak jednego z innych atakujących, Anthony’ego Pereza (Cofidis). Wygrał on ciężki finisz pod górę, pokonując Eduarda Pradesa (Euskadi Muritas) i zwycięzcę całego wyścigu, Andrea Pasqualona (Wanty – Gobert). Jan Tratnik, pomimo problemów technicznych z rowerem na finiszowych rundach, zameldował się na 10.miejscu, z 6 sekundami straty, kończąc 5-dniową rywalizację na drugim miejsce w generalce.

Na podium nie stanął niestety Patryk Stosz, który stracił koszulkę górala na rzecz Mauro Finetto.