Aktualności

Tour de Luxembourg: Tratnik 3. w prologu

Jan Tratnik rozpoczął etapowy wyścig Skoda Tour de Luxembourg od 3.miejsca w prologu, ustawiając się na dobrej pozycji w generalce przed kolejnymi etapami.

Info: 30 maja, Luxembourg – Luxembourg, 2,3km (ITT)

Trasa: techniczna, pofałdowana, końcówka pod górę po bruku

Prolog był bardzo krótki, ale miał w sobie odrobinę wszystkiego – szybki zjazd, kręte i techniczne drogi oraz końcówkę na stromym wzniesieniu, pokrytym brukiem. Taka trasa odpowiadała Janowi Tratnikowi, który zjechał z rampy startowej jako trzeci kolarz CCC Sprandi Polkowice. Po przekroczeniu linii mety jego wynik – 3:19 – był drugim najlepszym, tylko za Damienem Gaudin (Direct Energie), który uzyskał 3:16.

Później tylko jeden zawodnik pojechał szybciej niż Słoweniec, Alexander Krieger (Leopard Pro Cycling), wykręcając 3:17. Tratnik zakończył zatem zmagania na podium, na trzecim miejscu.

Drugim najszybszym „pomarańczowym” był Adrian Kurek z czasem 3:33 (38.miejsce).

To był mój pierwszy cel na ten wyścig i można powiedzieć, że go zdałem. Po krótkim odpoczynku i odbytych treningach na wysokości, nie wiedziałem w jakiej jestem dyspozycji. Noga okazała się dobra, a pod względem  technicznym pojechałem bezbłędnie. Wystarczyło to na 3.miejsce. Oczywiście liczyłem na wygraną, ale ten wynik daje mi sporo pewności siebie przed kolejnymi etapami – opowiadał Tratnik.