Aktualności

Tour de Pologne: 13. miejsce Bole w Nowym Sączu

Grega Bole zajął 13. miejsce na 4. etapie Tour de Pologne, na którym peleton po raz pierwszy w tym wyścigu wjechał w góry. Na mecie w Nowym Sączu świętowali polscy kibice, gdyż etap wygrał Maciej Bodnar, a koszulkę lidera założył Kamil Zieliński. 

Dwójka ta jechała w ucieczce dnia, która uformowała się tuż po starcie. Liczyła ona trzech kolarzy, a tym trzecim był Gatis Smukulis (Katusha). Na początku lider klasyfikacji górskiej, Adrian Kurek chciał dołączyć do czołówki, ale po trzech etapach spędzonych w odjeździe, nogi nie pozwoliły mu na zbyt mocną pogoń. Musiał wrócić do peletonu i po raz pierwszy w tegorocznym Tour de Pologne, odjechała grupka bez kolarza CCC Sprandi Polkowice.

Trio na czele zgodnie ze sobą współpracowało, a żadna z ekipy nie była chętna do rozpoczęcia bardziej zdecydowanej pogoni. Przewaga rosła i po ok. 70 kilometrach wynosiła 11:20. Do pracy zabrała się ekipa Movistar zmniejszając różnicę do 8 minut, ale później znowu nastąpiło rozprężenie. Po pokonaniu trzech premii górskich, wszystkich wygranych przez Zielińskiego (kolarz reprezentacji Polski objął prowadzenie w klasyfikacji górskiej), peleton tracił prawie 4 minuty.

Ekipy sprinterskie zaczęły nakręcać bardzo mocne tempo, ale uciekinierzy się nie poddawali. Przewaga malała, ale nie wystarczająco szybko, by skasować prowadzącą trójkę. Wjechała ona na finałowy kilometr 30 sekund wcześniej niż grupa pościgowa i między sobą rozstrzygnęła, kto zostanie triumfatorem etapowym.

Najwięcej sił na końcówkę zachował Maciej Bodnar (Tinkoff-Saxo) i to jego atak był tym zwycięskim. Za nim przyjechał Kamil Zieliński (Reprezentacja Polski), który objął prowadzenie w wyścigu, a trzecie miejsce zajął Smukulis. Na 13. pozycji finiszował Grega Bole. Maciej Paterski zameldował się w peletonie i przed pierwszym, typowo górskim etapem zajmuje 11.lokatę w klasyfikacji generalnej.