Tour de Pologne: De la Parte 10., Marycz najlepszym Polakiem

Victor de la Parte zajął 10.miejsce, a Jarosław Marycz był najlepszym Polakiem, na ostatnim etapie Tour de Pologne, jeździe indywidualnej na czas.

Po odwołaniu wczorajszego etapu z powodu fatalnych warunków atmosferycznych, zawodnicy zmierzyli się z finałowym odcinkiem, jazdą na czas. Liczyła ona 25 kilometrów i składała się z dwóch prostych, nawrotu po półmetku oraz nieco krętej końcówki na Rynku w Krakowie.

W pierwszej połowie trasy zawodnicy mogli uzyskiwać wysokie prędkości, gdyż korzystali z wiatru w plecy. W drodze powrotnej wiatr nie był już sprzyjający i dodatkowo droga prowadziła w większej części pod górę.

Najszybszym „pomarańczowym” był Victor de la Parte, który uzyskał 10. czas, tracąc do zwycięzcy 1:21. Drugi rezultat w ekipie CCC Sprandi Polkowice wykręcił Jarosław Marycz. Zajął on 19.lokatę i dała mu ona tytuł najlepszego Polaka na etapie.

Cała ekipa pokazała się w jeździe na czas z bardzo dobrej strony, gdyż w czołowej „25” znalazło się aż czterech zawodników polkowickiego zespołu.

Przed czasówką czułem się lekko ospały, ale gdy przyszedł czas na ściganie byłem w stanie pojechać bardzo mocno. W pierwszej części, nie korzystałem z wiatru w plecy w takim stopniu, jak i inni, ciężsi ode mnie zawodnicy i wynik na półmetku nie był najlepszy. Po nawrocie jednak trasa bardziej mi odpowiadała, gdyż było więcej fragmentów pod górę, gdzie mogłem nadrobić stracone sekundy – opowiadał Victor de la Parte.

Czasówkę wygrał duet z ekipy Movistar – pierwszy był Alex Dowsett, a drugi Jonathan Castroviejo. Primoz Roglic (Team LottoNL – Jumbo) wywalczył 3.miejsce. Tim Wellens (Lotto-Soudal), który rozpoczął ostatni etap z bezpiecznym zapasem nad rywalami w generalce, był 13. Dopełnił formalności i sięgnął po końcowe zwycięstwo w wyścigu. Na podium dołączyli do niego Fabio Felline (Trek-Segafredo) i Alberto Bettiol (Cannondale-Drapac).

Felix Grossschartner był najwyżej sklasyfikowanym kolarzem CCC Sprandi Polkowice, kończąc tygodniowe zmagania na 24.pozycji.