Tour de Pologne: Rebellin kończy wyścig na 11. miejscu, Paterski z koszulką górala

Maciej Paterski oficjalnie został zwycięzcą klasyfikacji górskiej 72. Tour de Pologne. W kończącej zmagania czasówce, Branislau Samoilau zajął 23 miejsce, a Davide Rebellin ukończył tygodniowe zmagania tuż za pierwszą „10”.

Wyścig dookoła Polski został sfinalizowany 25-kilometrową jazdą indywidualną wokół Krakowa, przez Wieliczkę. Jako pierwszy z „pomarańczowych” na trasę ruszył Nikolay Mihaylov, a jako ostatni Davide Rebellin. Bułgar, jeden z najlepszych czasowców w polkowickim zespole zajął 25. miejsce. Dwa oczka wyżej uplasował się Branislau Samoilau i to on był najwyżej sklasyfikowanym zawodnikiem CCC Sprandi Polkowice.

Najlepiej w bardzo upalnych warunkach, spisał się mistrz Polski, Marcin Białobłocki. Pokonał on 25-kilometrowy dystans w 28 minut i 45 sekund, o 2 sekundy szybciej od drugiego Vasila Kiryienki (Sky) oraz o prawie minutę szybciej od Ricka Flensa (LottoNL-Jumbo).

W klasyfikacji generalnej triumfował Ion Izagirre (Movistar). W końcowym zestawieniu miał on tylko 2 sekundy przewagi nad Bartem Le Clercq (Lotto Soudal) i 3 sekundy nad Benem Hermansem (BMC Racing). Spośród kolarzy CCC Sprandi Polkowice, najlepiej na przestrzeni siedmiu etapów spisał się Davide Rebellin, który zajął 11. miejsce.

Podopieczni Piotra Wadeckiego powtórzyli tym samym wynik sprzed roku, zajmując 11. lokatę w generalce (rok temu dokonał tego Marek Rutkiewicz) oraz zwyciężając w klasyfikacji górskiej. Po raz drugi z rzędu wygrał Maciej Paterski.