Aktualności

Tour de Seoul: Marczyński zwycięzcą wyścigu.

Tomasz Marczyński (CCC Polsat Polkowice) wygrał wyścig Tour of Seoul (2.2UCI). Ostatni etap padł łupem Girscha Janorschcke (Team Nutrixxion Sparkase). Najwyżej sklasyfikowanym kolarzem ekipy CCC Polsat Polkowice został Tomasz Smoleń który finiszował na 11 miejscu.

Ostatni etap prowadził z miejscowości Kintex do stolicy Korei Południowej, Seoulu i liczył zaledwie 105 kilometrów. Kolarze CCC Polsat Polkowice kontrowali przebieg etapu, nie odpuszczając do poważniejszych akcji co spowodowało, że na metę przyjechał cały peleton.
Najszybszy okazał się Niemiec: Girscha Janorschcke, który pokonał trasę w 1 godzinę 48 minut i 9 sekund. Drugi na mecie zameldował się jego rodak, René Weissinger (Vorarlberg – Corratec). Trzecie miejsce przypadło dla Irańczyka, Hosseina Nateghi (Azad University Iran). Najlepiej z Polaków finiszował Smoleń, który był 11.

W klasyfikacji generalnej, prowadzenie do końca utrzymał zwycięzca pierwszego etapu, Tomasz Marczyński pokonując drugiego Gyunga Gu Janga z Korei o 11 sekund. Trzeci Simon Geschke (Skil Shimano) stracił 1 minutę i 42 sekundy.

W pierwszej dziesiątce znalazło się jeszcze dwóch kolarzy z Polkowic: Bartłomiej Matysiak oraz Łukasz Bodnar, którzy zajęli odpowiednio 5. i 8. miejsce.

Etap 3. – 24 października: Kintex – Seoul, 80.8 km:

1. Grischa Janorschke (Ger) Team Nutrixxion – Sparkasse
2. René Weissinger (Ger) Vorarlberg – Corratec
3. Hossein Nateghi (Ira) Azad University Iran

11. Tomasz Smoleń

Klasyfikacja generalna Tour of Seoul

1. Tomasz Marczyński (Pol) CCC Polsat Polkowice 9.13.27
2. Gyung Gu Jang (Kor) 0.11
3. Simon Geschke (Ger) Skil Shimano 1.42

5. Bartłomiej Matysiak (Pol) CCC Polsat Polkowice 1.46
8. Łukasz Bodnar (Pol) CCC Polsat Polkowice 2.52