Aktualności

Tour de Slovaquie: Tratnik i Gradek w czołówce prologu

Kolarze CCC Sprandi Polkowice udanie rozpoczęli rywalizację w etapowym Tour de Slovaquie, gdyż Jan Tratnik i Kamil Gradek uplasowali się w pierwszej “10” prologu.

Info: 12 września, Poprad – Poprad, 1,6km (ITT)

Trasa: płaska

Wyścig Tour of Slovakia rozpoczął się od bardzo wysokich prędkości, gdyż na otwarcie kolarze zmierzyli się z niezwykle krótkim prologiem po ulicach Popradu. Trasa liczyła zaledwie 1,6km, więc trzeba było trzymać pedał gazu wciśnięty „do dechy” od startu do samej mety.

Ekipa CCC Sprandi Polkowice przystąpiła do zmagań w składzie wypełnionym dobrymi czasowcami. Ci potwierdzili swoje umiejętności w tej specjalności i prawie wszyscy zmieścili się poniżej 2:06. „Pomarańczowi” w pewnym momencie zdecydowanie dominowali w pierwszej „10”, mając w niej aż trzech reprezentantów.

Ostatni ze startujący, obrońca tytułu sprzed roku, Jan Tratnik był najszybszym z zawodników polkowickiego zespołu. Gdy wjechał na metę stoper zatrzymał się na 2:04:38, co oznaczało 6.miejsce. Stracił do zwycięzcy i pierwszego lidera zmagań, Boba Jungelsa, tylko 2 sekundy. Kamil Gradek był wolniejszy od swojego kolegi z ekipy zaledwie o ułamek sekundy i uplasował się w końcowym rozrachunku tuż za nim, na 7.pozycji.

Po długim okresie treningów, bez zbyt wielu startów, moje nogi były dziś całkiem dobre. Chyba do końca im nie zaufałem, bo zacząłem trochę zbyt spokojnie. Potem zabrakło dystansu, by to nadrobić. Pomimo tego, że ten prolog był tak krótki, właściwe rozłożenie sił miało jak widać znaczenie. Na mecie czułem, że mogłem pojechać jeszcze szybciej, więc jestem trochę zawiedziony, ale moim głównym celem są mistrzostwa świata i dzisiejsza próba dała mi powody do optymizmu – tłumaczy Jan Tratnik.