Aktualności

Tour de Suisse: 4. etap dla Richeze

Po finiszu z dużej grupy Maximiliano Richeze (Etixx-Quick Step) wygrał 4.etap Tour de Suisse. Liderem pozostał Peter Sagan (Tinkoff).

Po trzech dniach deszczu, w końcu nad Szwajcarią wyszło słońce i zawodnicy mogli pościgać się na suchych drogach. Na 4.etapie do pokonania było 193, głównie płaskich kilometrów, a 10 kilometrów przed metą znajdowała się premia górska 3.kategorii.

Ucieczka dnia uformowała się dosyć wcześnie i uwzględniała 4 kolarzy: Matthew Brammeier (Dimension Data), Jeremy Maison (FDJ), Lukas Jaun (Roth), Nick Vander Lijke (Roompot – Oranje Peloton). We wstępnej fazie zmagań tempo było ospałe, głównie za sprawą czołowego wiatru. Podczas pierwszej godziny jazdy, uciekinierzy pokonali tylko 30 kilometrów. Później natomiast, zbudowali prawie 4-minutową przewagę.

Pierwszym, który odpadł od czołówki był Jaun. Został on wchłonięty 16 kilometrów przed końcem. Pozostała trójka miała wtedy jednak tylko 1:20 przewagi nad przyspieszającą grupą i została ona doścignięta 3,5km przed metą.

O zwycięstwie zadecydował pojedynek sprinterów. Kluczowe było wejście w ostatni zakręt na czołowej pozycji, a najlepiej zrobiła to dwójka Etixx-Quick Step – Maximiliano Richeze i Fernando Gaviria. Wjechali oni na „kreskę” na 1. i 2.miejscu, a 3.był lider, Peter Sagan (Tinkoff).

„Pomarańczowi” zameldowali się w peletonie, a jako pierwszy na mecie pojawił się Victor de la Parte (32.lokata). Jutro dla Hiszpana oraz pozostałych górali CCC Sprandi Polkowice pierwszy test formy na dłuższych podjazdach. Wyścig wjeżdża w góry, a na 5.etapie kolarze wspinać się będą na trzy wymagające wzniesienia, w tym na jedno, które prowadzi do mety w Cari.