Aktualności

Tour de Suisse: Etap w Bernie dla Matthewsa

Trzeci etap Tour de Suisse, z bardzo szybką końcówką w Bernie, wygrał Michael Matthews. „Pomarańczowi” uplasowali się na dalszych miejscach.  

Info: 3.etap, 12 czerwca, Menziken – Bern, 159,3km

Trasa: pofałdowana

tour-de-suisse-2016-stage-1-1488449526

Przebieg zmagań

Dwóch kolarzy jechało przez większość etapu w ucieczce. Lasse Norman Hansen (Aqua Blus Sport) i Elmar Reinders (Roompot – Nederlandse Loterij) zaatakowali zaraz po starcie i stosunkowo szybko wypracowali ponad 8 minut przewagi.

Peleton kontrolował jednak sytuację i systematycznie zmniejszał straty. Gdy do mety były 24 kilometry, a różnica spadła poniżej 3 minut, Norman Hansen zostawił Reindersa i próbował ograć peleton samemu.

Nie miał na to jednak większych szans, gdyż grupa mocno przyspieszyła i wchłonęła lidera klasyfikacji górskiej 13,5 kilometrów przed końcem. Od tego momentu tempo było bardzo wysokie i atak był praktycznie niemożliwy. Finałowy kilometr prowadził pod górę, na którym stawka się podzieliła. Nieco z tyłu został Jan Hirt, tracąc na mecie 38 sekund.

Etap padł łupem Michaela Matthewsa (Team Sunweb), nowego lidera wyścigu. Wyprzedził on Petera Sagana (Bora-Hansgrohe) i Johna Degenkolba (Trek – Segafredo), a Simone Ponzi, pierwszy z „pomarańczowych” był 46.

Wyniki