Tour de Suisse: Grossschartner i De la Parte znakomici na czas

Po wczorajszym znakomitym występie duetu CCC Sprandi Polkowice w górach, również na 8.etapie Tour de Suisse – jeździe indywidualnej – dwójka „pomarańczowych” zameldowała się w ścisłej czołówce. Czasy Felixa Grossschartnera i Victora de la Parte pozwoliły im zająć miejsca w pierwszej „15”.

Na przedostatnim etapie Tour de Suisse w Davos, do pokonania było 16,8 kilometra, a trasa było pofałdowana. Zawodnicy startowali w kolejności odwrotnej do zajmowanych miejsc w klasyfikacji generalnej, zatem jako pierwszy z „pomarańczowych” wystartował Jarosław Marycz, a jako ostatni Victor de la Parte, który w generalce zajmował 13.miejsce.

Znakomicie w walce z czasem zaprezentował się Felix Grosschartner, który zajął 11. miejsce, tracąc do zwycięzcy, Iona Izagirre (Movistar) 34 sekundy. Austriak pokonał m.in. mistrza świata, Vasila Kiryienkę (Team Sky).

Wczoraj czułem się kiepsko, więc postanowiłem trochę odpuścić i spróbować dzisiaj pojechać mocno. I faktycznie, nogi były silne i wiedziałem, że osiągam dobre czasy. Nie wiedziałem jednak jaki to da finalny wynik. Ostatecznie uplasowałem się na 11.miejscu, co mnie zaskoczyło, bo nie uważam się za czasowca – powiedział Felix Grossschartner. – Na pewno sprzyjała mi dzisiaj trasa. Było kilka bardzo technicznych, ale też szybkich zjazdów. W młodości trenowałem narciarstwo, więc dobrze sobie radzę z braniem zakrętów przy wysokiej prędkości. Też duży fragment czasówki prowadził pod górę, co przy mojej wadze również było dla mnie korzystne.

Tylko 4 „oczka” niżej uplasował się drugi z zawodników CCC Sprandi Polkowice, Victor de la Parte (strata 49 sekund). Dzięki temu wynikowi Hiszpan przeskoczył o jedno miejsce w klasyfikacji generalnej i przed ostatnim etapem plasuje się na 12.miejscu. Traci do lidera Miguela Angela Lopeza (Astana) 5:42.