Aktualności

Tour de Suisse: Marycz 22. w otwierającej zmagania czasówce

Jarosław Marycz był najszybszym „pomarańczowym” na 1. etapie Tour de Suisse, jeździe indywidualnej, zajmując 22.miejsce.

Otwierajaca zmagania czasówka w Baar liczyła 6,4 kilometra i prowadziła głównie po płaskich, choć momentami krętych szosach. Bardzo ważne było utrzymanie koncentracji, gdyż w pierwszej połowie zmagań padał deszcz i przez długi czas drogi były mokre.

Pierwszym” pomarańczowym’, który ruszył do walki był Sylwester Szmyd, a ostatnim Jarosław Marycz. I to właśnie ten drugi „wykręcił” najlepszy czas spośród kolarzy CCC Sprandi Polkowice. Zajął 22.miejsce, tracąc do zwycięzcy, Fabiana Cancellary (Trek Segafredo) tylko 16 sekund.

W pierwszej „50” uplasowało się również dwóch innych zawodników polkowickiego zespołu. Walczący o jak najlepsze w klasyfikacji generalnej Victor de la Parte był 33. (21 sekund), a Maciej Paterski 46. (26 sekund).

Na podium poza Szwajcarem, stanęli również Jurgen Roelandts (Lotto Soudal) oraz Luke Durbridge (Orica GreenEDGE).

Jutro kolarze pozostaną w Baar, gdyż właśnie wokół tej miejscowości poprowadzony zostanie 2.etap. Odbędzie się on na 47,6-kilometrowej pofałdowanej rundzie, która będzie pokonywana 4-krotnie.