Aktualności

Tour de Suisse: Ponzi 22. na chaotycznym etapie

Simone Ponzi finiszował na 22.miejscu na pechowym, 2.etapie Tour de Suisse. Pechowym, gdyż doszło podczas niego do kraksy, po której z rywalizacji musiał wycofać się Jonas Koch.

Info: 2.etap, 11 czerwca, Cham – Cham, 172,7km

Trasa: pofałdowana

tour-de-suisse-2016-stage-1-1488449526

Przebieg zmagań

Jedna z pierwszych prób uformowania odjazdu okazała się skuteczna. Uczestniczyło w niej 5 kolarzy – Lasse Norman Hansen, Conor Dunne (obaj Aqua Blue Sport), Nick Dougall (Dimension Data), Antoine Duchesne (Direct Energie) i Nick Van der Lijcke (Roompot – Nederlandse Loterij). Wypracowali oni maksymalną przewagą na poziomie blisko 6 minut.

Ok. 35km przed metą miała miejsce kraksa w środku peletonu, w której mocno ucierpiał Jonas Koch. Został on odwieziony do szpitala na dokładniejsze badania (które na szczęście nie wykazały poważniejszych urazów, czy też złamań). Gdy grupa zasadnicza kasowała ucieczkę ok. 24km przed końcem, doszło do kolejnego wypadku. Jeden z kolarzy zahaczył o koło wchłanianego uciekiniera i przez to upadło kilkunastu zawodników. Wśród nich byli też „pomarańczowi”, ale tym razem nie ponieśli oni większych obrażeń.

Ten incydent sprawił, że stawka się podzieliła. W pierwszej grupie utrzymał się Simone Ponzi oraz Jan Hirt, a z niej zaatakowali Damiano Caruso (BMC), Jan Bakelands (Ag2R) i Rui Costa (UEA Team Eimrates). Trójka ta została doścignięta 5 kilometrów przed metą.

W końcówce dochodziło jeszcze do kilku ataków. W jednej z ostatnich prób uczestniczył Simone Ponzi, ale ok. 500m przed „kreską” wyprzedzili go rozpędzeni sprinterzy. Spośród nich najszybszy był Philippe Gilbert (BMC Racing). Belg pokonał Patricka Bevina (Cannondale-Drapac) oraz Anthony’ego Roux (FDJ). Ponzi finiszował na 22. miejscu, a Hirt ukończył zmagania w głównej grupie.

Wyniki