Aktualności

Tour de Suisse: Sagan wygrywa 2. etap

Branislau Samoilau próbował zaznaczyć swoją obecność w Tour de Suisse, solowym atakiem w końcówce 2. etapu Tour de Suisse, ale ostatecznie o wszystkim zadecydował masowy sprint. Wygrał go Peter Sagan.

Po wczorajszej czasówce peleton pozostał w Baar. Etap 2. poprowadzony został na 47,6-kilometrowej pofałdowanej rundzie, która była pokonywana 4-krotnie. Pogoda tego dnia nie zachęcała do jazdy, gdyż padało od samego startu.

Ucieczka dnia nie formowała się długo, gdyż już po ok. 10 kilometrach oderwała się czwórka: Marcel Wyss (IAM Cycling), Sébastien Minard (Ag2R La Mondiale), Mathias Krizek(Team Roth) and Antwan Tolhoek (Roompot – Oranje Peloton). Zbudowali oni ok. 4-minutową przewagę.

Deszcz nie przestawał padać i warunki na drogach nie były dla zawodników najbezpieczniejsze. Jednym z kolarzy, który mocno ucierpiał na śliskim asfalcie był Robert Gesink (Team LottoNL – Jumbo). Musiał on wycofać się z rywalizacji z powodu kraksy.

Peleton cały czas kontrolował dystans do uciekinierów i doścignął ich 35 kilometrów przed metą. Chwilę później solowej akcji spróbował Branislau Samoilau, ale jego próba została stosunkowo szybko skasowana.

Później nikt nie był w stanie odjechać na większą odległość i zmagania zakończyły się pojedynkiem sprinterów. Najszybszy okazał się Peter Sagan (Tinkoff) Maximilano Richeze (Etixx – Quick Step) i Michael Matthews (Orica GreenEDGE). Maciej Paterski był pierwszym z “pomarańczowych” na kresce, zajmując 30.lokatę.