Aktualności

Tour de Taiwan: słaby występ kolarzy Merida CCC Team.

14.03.br. startem w Kaohsiung City rozpoczął się wyścig Tour de Taiwan. W wyścigu bierze udział ekipa pięcioosobowa ekipa kolarzy CCC Polsat Polkowice : Adrian Honkisz, Tomasz Kiendyś, Jarosław Rębiewski, Bartłomiej Matysiak i Tomasz Smoleń, która w występuje jako Merida CCC Team.

Pierwszy etap z Kaohsiung City do Chukou miał nieoczekiwany przebieg a olbrzymi upał i bardzo wysokie tempo rozstrzygnęły o jego wyniku. Temperatura sięgająca 38 stopni C, przy bardzo dużej wilgotności powietrza miała decydujący wpływ. Ponadto od samego startu kolarze narzucili bardzo wysokie tempo (przeciętna 46 km/h) i po przejechaniu 2 górskich premii peleton podzielił się na kilka grup. Wytrzymywali tylko ci którzy byli w stanie znieść upał. M.in. kolarz z narodowej drużyny Holandii doznał udaru słonecznego a niektórzy zawodnicy odpadali od peletonu zatrzymując się na poboczu.

Dla kolarzy Merida CCC Team, nie najlepiej rozpoczął się ten wyścig. Najwyżej sklasyfikowanym kolarzem ekipy został Tomasz Smoleń, zajmując 16. miejsce ze stratą 57 sekund.

Zwycięzcą etapu został Irlandczyk Davida McCann’a z Giant Asia Racing Team, który samotnie minął metę, wyprzedzając o 7 sekund Australijczyka Williama Clarke’a z Genesys Wealth Advisers i Amerykanina Philipa Gaimona z Kenda presented by Geargrinder.

1. etap: Kaohsiung City – Chukou, 134 km

1. David McCann (Irl) Giant Asia Racing Team 3:11:40
2. William Clarke (Aus) Genesys Wealth Advisers 0:07
3. Philip Gaimon (USA) Kenda presented by Geargrinder

16. Tomasz Smoleń (Pol) CCC Polsat Polkowice 0:57
32. Jarosław Rębiewski (Pol) CCC Polsat Polkowice 3:17
60. Adrian Honkisz (Pol) CCC Polsat Polkowice 6:31
62. Bartłomiej Matysiak (Pol) CCC Polsat Polkowice
63. Tomasz Kiendyś (Pol) CCC Polsat Polkowice