Aktualności

Tour de Vendee – kolarze CCC nie sklasyfikowani.

Zwycięzcą klasyku Tour de Vendée (kat. 1.HC) został kolarz ekipy Vacansolei – DCM Pro Cycling Team, Marco Marcato. Kolarze ekipy CCC Polsat Polkowice startujący w tym wyścigu nie zostali sklasyfikowani.

Na stracie francuskiego klasyku, stanęła ekipa CCC Polsat Polkowice w składzie: Jacek Morajko, Tomasz Marczyński, Jose Mendes, Mariusz Witecki, Paweł Charucki, Dariusz Batek, Tomasz Smoleń i Kamil Zieliński. Kolarze mieli do pokonania trasę o łącznej długości 205 kilometrów, która prowadziła z Le Poiré Sur Vie do La Roche Sur Yon.

Walka na trasie całego wyścigu miał nieoczekiwany przebieg. Przez większość trasy w peletonie który jechał bardzo dynamicznie dochodziło do licznych ataków i prób odjazdów. Ponieważ trasa wyścigu była bardzo trudna, wielu kolarzy już po przejechaniu połowy dystansu nie wytrzymywało tempa jazdy i wycofywało się z rywalizacji. Na ostatnich kilometrach trasy z grupy zasadniczej odskoczyła grupka 14 kolarzy, która dość szybko uzyskała znaczną przewagę. W grupie zasadniczej w której jechała trójka kolarzy CCC: Morajko, Mendes i Marczyński nie było nikogo, komu zależało by na pogoni za uciekająca grupą. Przewaga uciekinierów ciągle rosła. W końcówce wyścigu z grupy uciekinierów odskoczyła piątka kolarzy z których najlepiej finiszował Włoch Marcato. Pokonał Pello Bilbao Lopeza De Armentia (Euskaltel-Euskadi) oraz Francuza Maxime`a Bouet (AG2R La Mondiale).

O trudach wyścigu niech świadczy fakt, że na mecie sklasyfikowano jedynie 14 kolarzy, którzy jechali w ucieczce. 44-osobowa grupa zasadnicza w której jechali Marczyński, Mendes i Morajko nie zmieściła się limicie czasu i nie została sklasyfikowano. Prawie 60 kolarzy nie ukończyło wyścigu w tym pozostali kolarze CCC Polsat Polkowice.

 

Wyniki:

1. Marco Marcato (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 4:47:33
2. Pello Bilbao Lopez De Armentia (Spa) Euskaltel-Euskadi
3. Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale

HD. Tomasz Marczynski
HD. Jacek Morajko
HD. José Joao Pimenta Costa Mendes

DNF. Dariusz Batek
DNF. Pawel Charucki
DNF. Tomas Smolen
DNF. Mariusz Witecki
DNF. Kamil Zielinski