Aktualności

Tour des Fjords: Koch tuż za podium, Kaczmarek w ucieczce

Jonas Koch wywalczył drugie dla siebie miejsce w czołowej „10” Tour des Fjords, tym razem ocierając się o podium etapowe. „Pomarańczowi” byli widoczni nie tylko w finałowym sprincie, ale też przez większość rywalizacji, za sprawą ucieczki Jakuba Kaczmarka. 

Info: Etap 3, 26 maja, Odda – Kopervik, 180,2km

Pogoda: Chłodno, deszczowo

Trasa: pofałdowana  (dwa premiowane podjazdy)

Profil Etape 3 - Tour des Fjords 2017

Przebieg

Jakub Kaczmarek zaatakował tuż po starcie razem z czterema innymi kolarzami: Jonem Rinconem (Caja Rural), Nickiem Van der Lijke (Roompot), Kristsem Neilandsem (Israel Cycling Academy) i Isakiem Lundgrenem (TreBerg). Po premii lotnej w Etne, Van der Lijke postanowił jednak poczekać na peleton, zostawiając na czele 4-osobową grupkę. Było wtedy jeszcze 110 kilometrów do końca. Pomimo utraty jednego człowieka do pracy, prowadzący zdołali powiększyć prowadzenie do 4:30, 78km przed metą.

Peleton początkowo podzielił się na pierwszym podjeździe dnia, ale później po zjazdach wszystko się zjechało. Swoją pogoń wzmocnił ok. 40 kilometrów przed metą i Kaczmarek wraz z pozostałymi uciekinierami zostali schwytani 5 kilometrów przed kreską. O wszystkim zadecydował techniczny sprint.

Jonas Koch włożył sporo sił w walkę o pozycję na końcowych metrach i zaowocowało to 4.miejscem na mecie. Wyprzedzili go tylko zwycięzca, Edvald Boasson Hagen (Dimension Data), Lars Boom (Team LottoNL-Jumbo) I August Jensen (Team Coop).

Koszulkę lidera zachował Dries Van Gestel (Sport Vlaanderen – Baloise), a najwyżej spośród „pomarańczowych” jest Leszek Pluciński – 14.miejsce.

Wyniki