Aktualności

Tour des Fjords: Pluciński 12. przed ostatnim etapem

Leszek Pluciński przyjechał w głównym peletonie na 4.etapie Tour des Fjords i awansował na 12.miejsce w klasyfikacji generalnej.

Info: Etap 4, 27 maja, Stavanger – Sandnes, 162,4km

Trasa: pofałdowana  (trzy premiowane podjazdy)

Profil Etape 4 - Tour des Fjords 2017

Przebieg rywalizacji

Ucieczka dnia zawiązała się po ok. 30 kilometrach jazdy. Załapali się do niej Gijs Van Hoecke (LottoNL-Jumbo), Kevin Van Melsen (Wanty) i Torkil Veyhe (ColoQuick-Cult), uzyskując 7 minut przewagi. Peleton systematycznie zmniejszał straty i 25 kilometrów przed metą zapas trójki wynosił już ok. 2:30.

Na końcowych 20 kilometrach czołówka się podzieliła, a z przodu utrzymał się Veyhe. Wjechał na ostatnie 5 kilometrów 30 sekund przed goniącymi, ale już na decydującym kilometrze doszedł go Edvald Boasson Hagen (Dimension Data), który odskoczył od rywali w idealnym momencie z grupy. Wcześniej atakować próbował Adrian Kurek, ale jego akcja została skasowana.

Norweg wyprzedził zmęczonego rywala i sięgnął po zwycięstwo. Na pocieszenie Duńczykowi przypadło drugi miejsce, a trzecie wywalczył najszybszy z przerzedzonego peletonu, Andrea Pasqualon (Wanty – Groupe Gobert).  W grupie zasadniczej przyjechał najwyżej sklasyfikowany kolarz CCC Sprandi Polkowice, Leszek Pluciński, na 21.miejscu. Awansował on w ten sposób na 12.pozycję w generalce.

Koszulkę lidera zachował Dries Van Gestel (Sport Vlaanderen – Baloise).

Wyniki