Aktualności

Tour du Doubs: 6.miejsce Davide Rebellina

Na 6.miejscu, Davide Rebellin (CCC Polsat Polkowice) ukończył rywalizację w wyścigu Tour du Doubs – Conseil Général. Zwyciężył Rein Taaramäe z ekipy Cofidis.

Do wyścigu Tour du Doubs – Conseil Général (kat. UCI 1.1) ekipa CCC Polsat Polkowice przystąpiła w składzie: Davide Rebellin, Bartłomiej Matysiak, Jarosław Marycz, Nikolay Mihaylov, Maciej Paterski, Marek Rutkiewicz, Branislau Samoilau i Mateusz Taciak. Kolarze mieli do pokonania prawie 190 kilometrową trasę, która prowadziła z Morteau do Pontarlier. Trasa mocno interwałowa z kilkoma niewielkimi podjazdami, które nie stanowiły dla kolarzy większych problemów.

Niezbyt długo peleton kolarski jechał razem. Jedna z pierwszych akcji ukształtowała 15-osobową ucieczkę do której m.in. zabrał się Davide Rebellin (CCC Polsat Polkowice). W ucieczce znaleźli się również: Arnaud Gérard, Pierre-Luc Périchon (obaj Bretagne-Séché), Rein Taaramäe (Cofidis), Romain Guillemois, Angelo Tulik (obaj Europcar), Théo Vimpère (BigMat-Auber 93), Rémy Di Grégorio, Yoann Paillot (obaj Team La Pomme Marseille 13), David Belda Garcia (Burgos-BH), Pierre-Roger Latour (Equipe de France Espoirs), Jimmy Turgis (Roubaix Lille Métropole), Alexis Vuillermoz, Mikaël Chérel (obaj AG2R La Mondiale) i Thibaut Pinot (FDJ.fr).Jak się okazało, odjazd ten, złożony z grupy bardzo mocnych zawodników długo podążał na przedzie i właśnie z niego został wyłoniony zwycięzca wyścigu.

W miarę zbliżania się do mety, z 15-osobowej ucieczki zaatakował siódemka kolarzy a wśród nich Davide Rebellin. Narzucili bardzo mocne tempo jazdy i dość szybko uzyskali minutowa przewagę nad pozostałymi kolarzami z ucieczki.

Ostatnie kilometry przed metą, w pierwszej grupie dochodziło do licznych ataków. Najbardziej skuteczny atak przeprowadził Estończyk z ekipy Cofidis, Rein Taaramäe i to on samotnie minął linię mety zostając zwycięzcą wyścigu Tour du Doubs. Drugie miejsce wywalczył Angelo Tulik (Europcar), a trzecie Pierre-Luc Perichon (Bretagne – Séché Environnement).

Davide Rebellin finiszował na 6.miejscu.

Niestety, nie udało się podążać za ReineTaaramäe – powiedział Davide Rebellin. Zabrakło mi trochę sił. Podczas sprintu, nie znalazłem swojego miejsca i skończyłem ostatni w grupie. Ten wyścig to dobry test na następne wyścigi klasyczne we Włoszech na które się udajemy – zakończył Davide. (źródło: http://www.directvelo.com).

 

Wyniki Tour du Doubs, kat.UCI 1.1, Francja

1. Rein Taaramäe (Cofidis) 4:06:07

2. Angelo Tulik (Team Europcar) 0:31

3. Pierre Luc Perichon (Bretagne Séché) 0:40

6. Davide Rebellin 0:40

14. Marek Rutkiewicz 2:01

17. Nikolay Mihaylov

19. Maciej Paterski

25. Mateusz Taciak

43. Bartłomiej Matysiak 2:44

44. Jarosław Marycz

55. Branislau Samoilau 3:56

 

info: A.Dyszyński