Tour du Limousin: Davide Rebellin kończy wyścig na 3.miejscu

Manuel Belletti (Androni Giocattoli) wygrał ostatni etap wyścigu Tour du Limousin. Mauro Finetto (Neri Sottoli) został zwycięzcą klasyfikacji generalnej a Davide Rebellin (CCC Polsat Polkowice) ukończył wyścig na 3. miejscu.

Do ostatniego etapu wyścigu Tour du Limousin kolarze wystartowali z Meuzac i po przejechaniu 175 kilometrów trasy finiszowali w Limoges. Mimo, że trasa tego etapu była mocno pagórkowata to nie należała ona do najtrudniejszych. Były trzy górskie premie kat.3 umiejscowione na niewielkich, krótkich podjazdach, które nie sprawiały kolarzom większych trudności. Zgodnie z przewidywaniami, ostatni etap należał do sprinterów.

Już po starcie wielu kolarzy szukało szczęścia w odjazdach, lecz ekipa lidera, Neri Sottoli kontrolowała każdy z odjazdów, kasując wszystkie które zagrażały liderowi. W końcu samotnie zaatakował Edoardo Zardini (Bardiani – CSF) do którego doskoczyło kolejnych kilku zawodników i utworzyła się 10-osobowa ucieczka. Ucieczka zyskała przewagę która maksymalnie osiągneła niewiele ponad 3 minuty ale ekipa Neri wspierana m.in. przez ekipę CCC Polsat Polkowice doprowadziła do zmniejszenia przewagi do kilkudziesięciu sekund. Ostatecznie, już na ulicach Limoges ucieczka została całkowicie zlikwidowana. Jadąca na czele, 60-osobowa  grupa kolarzy rozpoczęła przygotowania do sprinterskiego pojedynku o etapowe zwycięstwo.

W sprinterskim pojedynku, Manuel Belletti (Androni) pokonał Kevina Rezę (Europcar) oraz Björna Leukemansa (Wanty-Gobert). Davide Rebellin (CCC Polsat Polkowice) finiszował na 17.miejscu z czasem zwycięzcy etapu.

W klasyfikacji generalnej wyścigu zwycięstwo odniósł  Mauro Finetto (Neri Sottoli). Pokonał Björna Leukemansa (Wanty), który dzięki bonifikacie zdobytej na dzisiejszym etapie awansował na 2.miejsce.

Davide Rebellin ukończył wyścig na 3. miejscu.