Aktualności

Tour du Limousin: drugi etap wygrywa Andrea Pasqualon

Włoch Andrea Pasqualon (Bardiani Valvole CSF-Inox) triumfował na trasie 2.etapu wyścigu Tour du Limousin. Jako drugi finiszował Hiszpan Enrique Sanz (Movistar Team), a trzeci Francuz Julien Simon (Sojasun).

Drugi etap wyścigu Tour du Limousin należał do najdłuższych (185,7 km) i prowadził z Rochechouart do Ambazac. Miał na swej trasie kilka dość wymagających wzniesień z trzema premiami górskimi (w tym dwie kategorii drugiej). Na 101 kilometrze trasy kolarze pokonywali sztywny podjazd pod Coast Lailloux kat. 2 (3,6 km ze średnim nachyleniem 6,3%). Końcowe 80 kilometrów etapu to nieco łatwiejsza trasa, choć ciągle pagórkowata z metą umiejscowioną na podjeździe.

Trasa tegorocznej edycji wyścigu jest naprawdę bardzo trudna – poinformował dyrektor ekipy Robert Krajewski. Tak naprawdę, to na pierwszych dwóch etapach nie było większych odcinków płaskich. Ciągle góra – dół i tak od startu aż do mety. Podjazdy których na trasie jest wiele są stosunkowo krótkie ale bardzo „sztywne”. Jeżeli do tego dołoży się bardzo wysokie tempo jazdy, które na pierwszych dwóch etapach przekraczało średnio 45 km/h, to widać jak bardzo takie interwałowe trasy mogą dać się mocno we znaki kolarzom. A z profili dwóch następnych etapów widać, że zapowiadają się one również jako trudne i nie będzie wcale łatwiej.

Kolarze naszej ekipy jadą ambitnie, próbują angażować się w wiele ucieczek ale niestety nie przekłada się to na wynik sportowy – zakończył Robert Krajewski.

Podczas 2.etapu wyścigu, tak jak poprzedniego dnia, nie brakowało ucieczek. Było mnóstwo ataków kolarzy z których powstawały grupki uciekinierów lecz peleton bardzo skrupulatnie kontrolował przebieg wszystkich odjazdów i szybko reagował gdy któryś z nich był groźny. W jeden z odjazdów zabrał się również Piotr Gawroński (CCC Polsat Polkowice). Ucieczka uzyskała niewielka przewagę na peletonem lecz po przejechaniu kilkunastu kilometrów podzieliła los wszystkich wcześniejszych ucieczek. Udział w odjeździe mocno nadszarpnął siły Piotra Gawrońskiego, który w konsekwencji musiał wycofać się z rywalizacji.

Na metę w Ambazac przyjechała duża część peletonu z którego najszybszym okazał się Andrea Pasqualon. W sprinterskim pojedynku pokonał Enrique Sanza i Juliena Simona.

Szwajcar Martin Elmiger (IAM Cycling) utrzymał prowadzenie w klasyfikacji generalnej wyścigu.

 

Wyniki 2.etapu, Rochechouart – Ambazac – 185,7 km;

1. Andrea Pasqualon (Bardini Valvole CSF Inox) 5:03:40

2. Enrique Sanz (Movistar Team)

3. Julien Simon (Sojasun)

54. Jacek Morajko

82. Nikolay Mihaylov 1:26

114. Adrian Kurek 14:47

127. Tomasz Kiendyś 20:30

129. Jarosław Marycz 31:37

130. Grzegorz Stępniak