Tour du Limousin: Drugie podium Davide Rebellina

Davide Rebellin (CCC Polsat Polkowice) zajął trzecie miejsce na 3.etapie wyścigu Tour du Limousin. Zwyciężył Mauro Finetto z ekipy Neri Sottoli i został nowym liderem wyścigu. W generalce Rebellin awansował na 2. pozycję.

Trzeci etap francuskiej etapówki Tour du Limousin (kat.UCI 2.1) to kolejny etap, który kończył się metą usytuowaną na podjeździe. Peleton kolarski wystartował z Vassivière, i po przejechaniu 183 kilometrów trasy prowadzącej w bardzo mocno pagórkowatym terenie, finiszował na szczycie 3-kilometrowego podjazdu w Le Maupuy – Les Monts de Guéret.

Tak jak w dniu wczorajszym, zaraz po starcie kolarzy w Vassivière, rozpoczynają się liczne ataki, które w konsekwencji doprowadzają do odjazdu 10-osobowej grupy kolarzy. Ucieczka uzyskuje przewagę nad peletonem ale jej przebieg kontrolowany jest przez ekipę lidera, Wanty-Groupe Gobert. Na ostatnich kilometrach trasy kiedy przewaga wynosi około 2 minut, ekipa CCC Polsat Polkowice doprowadza do likwidacji odjazdu i wyprowadza Davide Rebellina na dogodną pozycję do ataku.

Kiedy peleton zbliżał się do finałowego podjazdu zaatakował bardzo aktywny podczas dzisiejszego etapu Sylvain Chavanel (IAM Cycling) a także Remi di Gregorio (La Pomme Marseille). Niestety są to ataki nieskuteczne. Czołowa grupa peletonu została bardzo mocno rozciągnięta a kolarze pojedynczo rozpoczęli wspinaczkę na metę etapu. Na przedzie grupy jedzie Davide Rebellin, a za nim zostaje słabnący lidera wyścigu Bjorn Leukemans.

Na ostatnich metrach mocno pociągnął Mauro Finetto (Neri Sottoli) i to on jako pierwszy minął linie mety zostając zwycięzca 3.etapu. Pokonał Juliena Simon (Cofidis) oraz Davide Rebellina (CCC Polsat Polkowice).

Zwyciężając na 3.etapie, Mauro Finetto został nowym liderem wyścigu. O 11 sekund wyprzedza Davide Rebellina oraz dotychczasowego lidera Bjorna Leukemansa.