Aktualności

Tour du Limousin: Matthieu Ladagnous wygrywa trzeci etap

Zwycięzcą 3.etapu wyścigu Tour du Limousin, został zawodnik ekipy FDJ.fr, Matthieu Ladagnous. Na mecie w Chamboulive pokonał Juliena Simon (Sojasun) i Antonio Parrinello (Androni –Venezuela).

W kolejnym dniu rywalizacji podczas francuskiej etapówki Tour du Limousin, kolarze mieli do pokonania dystans długości 183 kilometrów, który prowadził z Ussac do Chamboulive. Tak jak dwa poprzednie etapy, również i ten trzeci prowadził po mocno pagórkowatym terenie. Na trasie wyznaczono trzy górskie premie a ostatnia z nich usytuowana została w jego końcówce, na 1,5 kilometrowym, sztywnym podjeździe pod Cote des Costes z nachyleniem 11,5 %.

Etap rozpoczął się bardzo podobnie jak dwa poprzednie. Kolarze od startu narzucili bardzo wysokie tempo jazdy, a mimo to nie brakowało odważnych by próbować odjechać od peletonu. Ataków i prób odjazdów było wiele ale dopiero po przejechaniu kilkudziesięciu kilometrów zorganizowała się kilkuosobowa grupka kolarzy, której udało się na dłużej odjechać od peletonu. Ucieczka uzyskała przewagę około 4 minut lecz peleton nie miała zamiaru dopuścić by grupa ta dojechała do mety.

Ostatecznie, na kilka kilometrów do mety, ucieczka została całkowicie pochłonięta przez rozpędzony peleton, który rozpoczął rozprowadzanie sprinterów. Najlepszą robotę wykonała ekipa FDJ, która perfekcyjnie rozprowadziła Matthieu Ladagnousa, który jako pierwszy minął linię mety w Chamboulive. Jako drugi finiszował Julien Simon (Sojasun) a za nim na trzecim miejscu znalazł się Antonio Parrinello (Androni – Venezuela).

Najwyżej z kolarzy CCC Polsat Polkowice został sklasyfikowany Jacek Morajko, który minął linię mety na 45. miejscu.

Trudów dzisiejszego etapu nie wytrzymali Grzegorz Stępniak, Tomasz Kiendyś i Jarosław Marycz i wycofali się z wyścigu.

Liderem pozostał Martin Elmiger (IAM Cycling).

 

Wyniki 3.etapu, Ussac – Chamboulive, 183 km;

1. Matthieu Ladagnous (FDJ.fr.) 4:44:45

2. Julien Simon (Sojasun)

3. Antonio Parrinello (Androni – Venezuela)

45. Jacek Morajko

53. Nikolay Mihaylov

106. Adrian Kurek 15:52

DNF Grzegorz Stepniak

DNF Tomasz Kiendyś

DNF Jarosław Marycz