Aktualności

Tour du Limousin: Rebellin drugi na najtrudniejszym etapie

Davide Rebellin potwierdził, że jest jednym z głównych kandydatów do zwycięstwa w Tour du Limousin, zajmując 2.miejsce na najtrudniejszym etapie.

Dziś nasza ekipa kontrolowała tempo w peletonie i pilnowała przewagi ucieczki. W samej końcówce znakomitą pracę wykonali Maciej Paterski i Grega Bole, którzy wyprowadzili mnie na bardzo dobrą pozycję do ataku. 800 metrów przed metą zaskakującą akcje przeprowadził jednak Herrada i dowiózł prowadzenie do mety. Liczyłem na to, że ostatni kilometr będzie nieco bardziej wymagający, bo właśnie w trudnym, górskim terenie czuję się najlepiej i moje szanse na zwycięstwo są większe. Cieszę się jednak z tego, że udało mi się wygrać sprint po drugie miejsce i dziękuję zespołowi, za ogromne wsparcie – powiedział Davide Rebellin.

Pagórkowaty wyścig z Pompadour do Lissac-sur-Couze rozpoczął się od bardzo mocnego tempa. Po serii ataków, po ok. 15 kilometrach na czele uformowała się trzyosobowa ucieczka. Zaangażowani w nią byli Baptiste Planckaert (Roubaix-Lille Métropole), Marco Minnaard (Wanty – Groupe Gobert) i Julien Duval (Armée de Terre). Trio odjechało na prawie 7 minut, ale przewaga ta została wcześnie zredukowana do ok. 3:30, głównie za sprawą „pomarańczowych”, a także ekipy lidera, Bardiani-CSF.

Dosyć szybko, bo ok. 65 kilometrów przed metą od czołówki odpadł Duval. Przez kolejne 40 kilometrów z przodu jechała dwójka, aż do momentu kiedy tempa nie wytrzymał Minnaard. Został schwytany przez peleton, ale po chwili, gdy do końca pozostało 15 kilometrów, podobny los spotkał także Planckaerta.

Na przedostatnim tego dnia podjeździe 2.kategorii, grupa zasadnicza się podzieliła. Do finałowego, ok. 4-kilometrowego wzniesienia przystąpiło ok. 60 zawodników. Z tego grona, w samej końcówce zaatakował Jesus Herrada (Movistar). Zdołał odjechać od rywali i sięgnąć po zwycięstwo z 10-sekundową przewagą nad grupą pościgową. Z niej najszybszy był doświadczony kolarz CCC Sprandi Polkowice, Davide Rebellin. Włoch pokonał na kresce Thomasa Sprengersa (Topsport-Vlaanderen Baloise).

Lider wyścigu Sonny Colbrelli (Bardiani-CSF) przyjechał jako 9., ale stracił prowadzenie na rzecz triumfatora etapowego. Rebellin plasuje się na 5.pozycji, ze stratą 14 sekund do Herrady.